Pá 14. 8. 2026Alan
Míčové sporty

Češi se s Brnem rozloučili výhrou. Vítězství patří fanouškům, vzkázali hráči

RRedakce2 minuty čtení26. 6. 2017, 7:55
Česko vs. Maroko
Česko vs. Maroko · Foto: Ondřej Driml

Kdo v nedělní podvečer zamířil do brněnské DRFG Arény, rozhodně nelitoval. Poslední zápas českých juniorů v základní skupině totiž výběr Ivana Pelikána zvládl na výbornou, a to i díky skvělé podpoře všech fanoušků. Výhra nad Marokem 3:0 sice České republice na postup mezi osm nejlepších týmů světa nestačila, na skvělé atmosféře v Rondu to ale neubralo vůbec nic.

Český tým se zpočátku s Marokem tak trošku oťukával, a tak byl do prvního technického time outu stav srovnaný. Vše se ale změnilo při servisu Donovana Džavoronoka, který při výborné sérii na podání a díky třem esům, posunul svůj tým do vedení 16:9. Náskok si už Česká republika pohlídala a sadu vyhrála s přehledem 25:16.

Maroko chuť do hry v druhém setu rozhodně neztratilo a s českým výběrem se snažilo držet krok (7:8). Domácím se ale podařilo znovu získat pár bodů navrch a vedení si udržet. V závěru setu se ještě marockému týmu povedlo odvrátit za stavu 24:19 dva setboly, následující výměnu ale ukončil tvrdou smečí Vladimír Mikulenka, a i díky němu tak Češi vyhráli druhou sadu 25:21.

Ve třetím setu domácí reprezentanti pokračovali ve své jízdě za vítězstvím. Scénář byl stejný jako v předchozích dvou sadách – tým Ivana Pelikána se postupně dostal do vedení (13:7) a náskok už nepustil. Česká republika tak po vítězství 25:18 končí v základní skupině A na třetím místě a k dalším bojům míří do druhého hostitelského města šampionátu – Českých Budějovic.

ČR – Maroko 3:0 (16, 21, 18)

Ivan Pelikán, hlavní trenér ČR: Kulisa tady byla po celé mistrovství vynikající, a proto jsem jen rád, že jsme dnešní zápas udrželi v těch mezích, které jsme chtěli, a soupeře jsme přehráli.

Kristián Červinka, kapitán ČR: Dnešní vítězství jsme nepotřebovali ani tak my pro další vývoj mistrovství, ale pro naše fanoušky, protože sport je pro lidi a za svou skvělou podporu si to určitě všichni tady v Brně zasloužili.

Maan Moha Abdellaoui, hlavní trenér Maroka: Nejprve bych chtěl pogratulovat České republice, která hrála velice dobře. My jsme měli problémy na přihrávce, český tým servíroval opravdu velmi dobře a hlavně bez chyb. Dnes bylo opravdu těžké vyhrát.

Karim Lamri, kapitán Maroka: Prohráli jsme, protože jsme během zápasu ztratili koncentraci. Darovali jsme Česku hodně bodů tím, že jsme dělali vlastní jednoduché chyby.

Sestava ČR: Mikulenka, Džavoronok D., Vašina, Horák, Červinka, Šmídl, Kunc. Střídali: Šulc, Suda

Sestava Maroko: Aatata, Elazhari, En-Nakhai, Korroumi, Lamri, Marchoud, Boulehena. Střídali: El Gharrouti, Mifdal, Ouriaghli

 

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Do Brna se vrací pojízdné stánky s kávou. Nejprve zakotví na České a u nádražíSpolečnost

Do Brna se vrací pojízdné stánky s kávou. Nejprve zakotví na České a u nádraží

Z ulic jihomoravské metropole v červnu znenadání zmizely pojízdné stánky značky Kofi Kofi. Součástí místní kávové scény přitom byly řadu let. Za vším stály finanční problémy skupiny Twist, která síť vlastnila. Fenomén se teď rozhodla znovu oživit brněnská podnikatelka.

Nechtěli jsme jít cestou masové turistiky, říká Vlastimil Gereg z Resortu Na peciSpolečnost

Nechtěli jsme jít cestou masové turistiky, říká Vlastimil Gereg z Resortu Na peci

Na břehu Lipenské přehrady v Nové Peci vznikl nový volnočasový resort, který se veřejnosti otevřel 2. srpna. Rodinný projekt vznikal několik let a jeho cílem je nabídnout návštěvníkům klidné zázemí pro odpočinek, sport i poznávání šumavské přírody. O tom, jak se rodila myšlenka resortu, čím je Nová Pec výjimečná a co zde mohou hosté zažít, jsme hovořili s Vlastimilem Geregem, který stál u samotného zrodu projektu, řídil jeho realizaci a dovedl ho až do současné podoby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook