sobota 23. října 2021 Teodor

Zlodějky kradly kabelky z nákupních vozíků

Tři krádeže kabelek z nákupních vozíků v hypermarketech za tři hodiny stihla dvojice žen z Brna. Od přelomu roku takto pachatelky odcizily pětadvacet tašek. Kriminalisté je dopadli koncem března v Praze.

Ženy ve věku dvacet a šestadvacet let působily kromě Brna také v Hodoníně, Prostějově nebo Praze. „Scénář krádeží byl vždy stejný. Pachatelky si vyhlédly oběť, která v obchodě vybírala zboží a nedávala pozor na osobní věci. Starší z nich pak vzala kabelku z vozíku a předala ji mladší, která s ní odešla z prodejny,“ popsal vedoucí brněnských kriminalistů Zdeněk Burian.

Na jižní Moravě takto okradly dvacet žen, v Praze pět. „Pokud v peněženkách našly platební kartu, snažily se z ní vybrat hotovost. Žádná z okradených však neměla u karty napsaný PIN, takže se jim to nepovedlo. I tak způsobily škodu zhruba sto třicet tisíc korun,“ řekl Burian.

Začátkem února dvojice prokázala rychlost, když ve třech hodinách ukradla kabelky ženám ve třech hypermarketech v různých částech Brna. „Pachatelky začaly v Králově Poli, přemístily se do Štýřic a pouť zakončily v Bohunicích. Jedna krádež jim netrvala déle než tři minuty,“ sdělil brněnský detektiv Tomáš Řiháček.

Pachatelky dopadli koncem března pražští policisté v jednom z místních hypermarketů. „Poškozená se tam začala s jednou ze zlodějek přetahovat. Zajímavé je, že mladší z nich jsme zadrželi den předtím v Brně. Ve dvě ráno jsme ji propustili a v šest hodin odpoledne už kradla v Praze,“ informoval Řiháček.

Mladší z žen nyní hrozí dva roky ve vězení, starší může za mřížemi strávit až pět let. „Šestadvacetiletá pachatelka má navíc dva odložené nepodmíněné tresty za krádeže a obchodování s omamnými látkami na celkem tři roky. Na rozsudek si počká ve vazbě, podotkl Řiháček.

Ačkoli krádeže osobních věcí v obchodech klesají, policisté radí, aby si lidé dávali pozor. „Měli by si všímat okolí a nenechávat cennosti bez dozoru,“ uzavřel mluvčí brněnských policistů Pavel Šváb.

Podívejte se na video zachycující krádeže kabelek:

Autoři

Štítky policie, krádež, hypermarket, obchod, kabelka, krimi, brno, zprávy, praha, hodonín, prostějov

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.