neděle 16. května 2021 Přemysl

VIDEO: Zloděj chtěl z Maliňáku odjet na kradeném kole, díky kamerám strážníků daleko neujel

Mladá žena si odložila před obchodem kolo a vydala se nakoupit. Během několika málo minut už ale na jejím kole za dvacet tisíc odjížděl neznámý mladík. Díky bezpečnostním kamerám se strážníkům za chvíli podařilo darebáka i s kolem vystopovat a od překvapeného zloděje si kolo strážníci rovnou převzali. Mladého zloděje zase předali státním policistům.

Neznámému zlodějíčkovi se minulý týden zalíbilo kolo, které na Malinovského náměstí před obchodem nechala mladá žena. Bicykl za dvacet tisíc vydržel na svém místě jen několik málo minut, než na něj přesedlal samozvaný majitel, takže když žena vyšla z obchodu ven, kolo bylo pryč.

Zavolala proto hned na linku 156 a operační středisko spustilo usilovné pátrání. Díky kamerám, umístěných po městě pak strážníci zmapovali celou trasu podezřelého, který na cizím kole odjel. Přes Cejl se na projížďku vydal na Přadláckou a postupně dojel na křižovatku Svitavské a Vranovské.

„Tyto informace si přebíralo operační středisko a ze dvou směrů vyslalo do Husovic nejbližší hlídky. Vedle překvapeného mladíka vzápětí zastavili strážníci, a protože u sebe měl jízdní kolo přesně odpovídající popisu, přivolali státní policisty. Případ jim předali a bicykl na jejich žádost dopravili na policejní služebnu.“ doplnil mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

Hodnocení článku je 80 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto mpb

Štítky kolo, policie, mpb, Brno, zloděj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.