Počasí dnes14 °C, zítra14 °C
Neděle 3. března 2024  |  Svátek má Kamil
Bez reklam

V Hodoníně prodal někdo do dvou výkupen se šrotem i munici

Pracovníci dvou výkupen kovů v Hodoníně od minulého pátku ohlásili, že do nich někdo prodal šrot i s funkční municí z druhé světové války. Druhý případ se stal dnes dopoledne, kdy pracovníci výkupny našli v jedné z beden šest dělostřeleckých granátů a leteckou pumu. Dnes to řekl mluvčí policie Petr Zámečník. Kriminalisté zjišťují, kdo munici přivezl.

"V obou případech ležela nebezpečná munice mezi šrotem několik týdnů a zaměstnanci výkupen si již nevzpomínají, kdo ji spolu s nepotřebným kovem přivezl," uvedl mluvčí. Pravděpodobně byla munice zahrabána ve větším množství kovového odpadu, který při výkupu zaměstnanci sběren podrobnějineprohlédli. 

V první ze sběren se našel mezi šrotem nevybuchlý ruční granát a dělostřelecká munice. Ve druhé dnes objevili pracovníci výkupny s granáty i leteckou pumu. Munici zlikvidovali pyrotechnici.

Policisté se domnívají, že granáty našli hledači kovů s detektory v terénu. Možná ji pokládali za nefunkční a i s dalším kovovým odpadem munici prodali do výkupen, kde kov při přebírce nikdo nekontroloval. Mluvčí zdůraznil, že jde o velmi nebezpečný odpad a tomu, kdo na jeho prodeji vydělal, hrozí stíhání.

Zdroj ČTK

Štítky munice, sběrna, kovy, Hodonín, druhá světová válka

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

V Hodoníně prodal někdo do dvou výkupen se šrotem i munici  |  Krimi  |  Brněnská Drbna - zprávy z Brna a Jihomoravského kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.