sobota 4. prosince 2021 Barbora

V Brně začne proces se ženou podezřelou z vraždy svých tří dětí

U Krajského soudu v Brně dnes začne proces s jednatřicetiletou ženou z Vlasatic na Brněnsku obžalovanou z vraždy svých tří novorozených dětí. Hrozí jí doživotní trest vězení.

Děti zemřely krátce po porodu. Jejich ostatky našli policisté ve sklepě u domku, v němž žena žila s manželem a dvěma staršími dětmi. Motivem vražd prý byla špatná sociální situace ženy a napjaté vztahy v její rodině.

Proces je plánovaný na dnešek a středu. Otázkou ale je, zda nebude z procesu vyloučena veřejnost. Verdikt je vždy veřejný.

Případ odhalili kriminalisté loni v polovině července, žena je od té doby ve vazbě. Policie s ohledem na věk novorozeňat neuvedla, jak byly zavražděny. Jedna holčička zemřela loni v květnu bezprostředně po porodu, další dvě děti byly zavražděny podle patologů před dvěma lety. Patrně šlo o dvojčata.

K odhalení případu přispěl gynekolog. Žena u něj byla v těhotenství na kontrole. Když znovu přišla po porodu, řekla mu, že dítě zemřelo v nemocnici. Lékař měl zřejmě pochybnosti a informoval policii, která začala případ vyšetřovat.

Zdroj ČTK

Štítky Vlasatice, vražda, matka, děti, soud

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.