sobota 28. května 2022 Vilém

V alkoholu z domu otráveného muže byl metanol

Testy potvrdily přítomnost metanolu v tuzemáku, který policisté zajistili u muže ze Šlapanic na Brněnsku, jenž s otravou skončil v nemocnici. Závadnou lihovinu mu prodal neznámý muž na parkovišti i benzinové čerpací stanice.

Policie našla doma u otráveného muže na čtyři desítky lahví různého alkoholu. „Nadlimitní hodnoty metanolu byly pouze v tuzemáku, který si poškozený zakoupil u benzinové čerpací stanice poblíž místa bydliště. Neznámý člověk mu jej prodal za nápadně výhodnou cenu. Po prodejci pátráme,“ uvedla krajská policejní mluvčí Petra Vedrová.

Policie opakovaně varuje občany, aby nekupovali podezřelý alkohol u neprověřených prodejců. „Pokud někdo takový destilát má, neměl by ho pít,“ zdůraznila Vedrová. Šestašedesátiletý muž skončil v brněnské nemocnici ve středu.

Jihomoravská policie eviduje v kraji čtyři případy otrav dřevěným lihem. Ve Znojmě zemřel dvaačtyřicetiletý muž, v Kyjově podlehl devětadvacetiletý pacient. V boskovické nemocnici byl hospitalizovaný osmatřicetiletý muž, který byl propuštěn do domácího léčení.

Napsala Lenka Horáková, Mediafax

Štítky metanol, test, muž, otrava, alkohol, Šlapanice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.