sobota 24. září 2022 Jaromír

Soud odmítl dovolání ženy potrestané za vraždu malého syna

Nejvyšší soud (NS) odmítl dovolání Ivety Janíčkové potrestané 16 lety vězení za vraždu čtyřměsíčního dítěte. Soud rozhodl bez veřejného jednání, zjistili jsme dnes z usnesení v internetové databázi. Matka hodila synka v opilosti na zem. Zemřel o několik hodin později.

Podle rozsudku se žena nedokázala smířit s tím, že syn skončí v kojeneckém ústavu. Janíčková vinu popírala. V dovolání si stěžovala na to, jak soudy v Brně a Olomouci hodnotily důkazy. Vycházely podle ní pouze z první výpovědi, kterou později odvolala s vysvětlením, že si na nic z osudného večera nepamatuje. Požadovala nové projednání kauzy u Vrchního soudu v Olomouci. Nejvyšší soud ovšem nenašel důvod k zásahu, dovolání odmítl stručným usnesením.

Tragédie se stala loni v květnu v Brně. Matka čtyř dětí byla podle rozsudku ve špatném psychickém stavu, měla prý obavy z toho, že kvůli jejímu nástupu do vězení skončí čtyřměsíční chlapec na nějakou dobu v ústavu. Do vězení žena mířila na dva roky za týrání starší dcery. 

Opilá žena údajně hodila syna na zem, poté jej uložila, aniž zjistila, v jakém stavu dítě je. Následkem pádu na zem začal chlapec krvácet do mozku. V nočních hodinách se udusil. Žena byla v minulosti sedmkrát trestána pro majetkovou trestnou činnost i násilné činy.

Janíčková útok na synka nejprve přiznala. Řekla, že večer strávila s dětmi a že to byla zřejmě ona, kdo synovi ublížil. Později ale uvedla, že si už nepamatuje, jak se dostala domů a jak uložila děti.

Zdroj ČTK

Štítky dovolání, Nejvyšší soud, vražda syna, matka, Brno

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.