Počasí dnes0 °C, zítra1 °C
Čtvrtek 30. listopadu 2023  |  Svátek má Ondřej
Bez reklam

Policie pozatýkala gang, který kradl luxusní auta

Zásahová jednotka policistů z jižní Moravy pozatýkala gang zločinců, který se specializoval na krádeže a legalizaci provozu luxusních vozidel v Česku, Rakousku a na Slovensku. Policisté zatýkali zločince na jižní Moravě a na Vysočině.

„Skupina čtrnácti pachatelů ukradla a do provozu později legalizovala čtyřiadvacet automobilů. Škody u prvních deseti jsou osm milionů korun, u dalších čtrnácti vozidel není ještě škoda přesně vyčíslena,“ řekl agentuře Mediafax kriminalista Roman Idrný.

Připustil, že počet ukradených vozů není konečný. „Podle našich zkušeností se podaří odhalit a prokázat tak desetinu trestné činnosti,“ řekl kriminalista.

Mezi kradenými auty byly podle policistů zejména luxusní modely značek BMW, Audi, Mercedes a Seat, v jednom případě pachatelé ukradli Porsche Cayenne a Aston Martin.

Gang zlodějů a podvodníků následně kradená auta legalizoval prostřednictvím padělaných technických průkazů a dokladů. Užíval přitom vesměs španělské a italské doklady.

Skupina byla dobře zorganizovaná, policisté se domnívají, že kradla auta zhruba rok. Policisté zloděje pozatýkali během úterka - především na jižní Moravě na Pelhřimovsku, v Jihlavě a v Praze.

„Muži nebyli ozbrojení, máme ale podezření, že se podíleli i na násilné trestné činnosti,“ dodal Roman Idrný.

„Muže stíháme pro zločin legalizace výnosů z trestné činnosti, u některých z podílnictví, některé za padělání veřejné listiny. Tři ze zločinců jsou ve vazbě,“ řekl šéf vyšetřovatelů Čestmír Pliska.

Vazebně stíhaní pachatelé mají podle něj vesměs trestní minulost, jeden z nich byl trestán osmkrát, vesměs za pojistné podvody. Mužům hrozí tři až osm let vězení.

Napsal Jiří Nováček, Mediafax

Štítky krádež, zločin, zloděj, gand, luxusní vozy, automobily, policie, kriminalisté, Jihomoravský kraj, Rakousko, Česko, Slovensko, Kraj Vysočina, kriminalita, Mediafax, BMW, Audi, Mercedes-Benz

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Policie pozatýkala gang, který kradl luxusní auta  |  Krimi  |  Brněnská Drbna - zprávy z Brna a Jihomoravského kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.