Počasí dnes0 °C, zítra2 °C
Sobota 9. prosince 2023  |  Svátek má Vratislav
Bez reklam

Policie má hotov spis pro vydání Dahlgrena z USA do ČR

Jihomoravská policie kompletně zpracovala všechny podklady, které jsou nutné pro jednání o vydání dvacetiletého Kevina Dahlgrena z USA do České republiky, v níž je podezírán z čtyřnásobné vraždy.

Policisté dokumenty předali Krajskému státnímu zastupitelství v Brně. Podklady připojí ministerstvo spravedlnosti ke své žádosti o vydání cizince, řekla dnes mluvčí policie Petra Vedrová. Američan je podezřelý z vraždy svých čtyř příbuzných v Brně-Ivanovicích.

Státní zastupitelství je již dostalo, a to v angličtině. "Nadále shromažďujeme vše potřebné pro žádost o vydání. Brzy předáme podklady ministerstvu spravedlnosti," řekl dnes mluvčí zastupitelství Hynek Olma. Přesný termín ale neuvedl.

Američan je podezřelý z vraždy čtyř příbuzných v Brně-Ivanovicích; své sestřenice, jejího manžela a jejich dvou synů. Motiv činu není znám. Podle kriminalistů jej může plně objasnit pouze Dahlgren. Je ve vazbě v USA, kam z Brna uprchl.

FBI ho na žádost jihomoravských kriminalistů zadržela 23. května na letišti ve Washingtonu. ČR běží od té chvíle šedesátidenní lhůta, v níž musí požádat o vydání cizince. V České republice mu hrozí výjimečný trest, tedy doživotí. Spojené státy přitom vydávají své občany do zahraničí zřídka.

Dahlgren, původem z Kalifornie, přicestoval za příbuznými do Brna počátkem května. Bydlel v jejich domě v Ivanovicích a nabízel výuku angličtiny. Co přesně se v den vraždy stalo, to se zatím neví. Ze spisu vyplývá, že Američan postupně zavraždil tři členy rodiny; rodiče a jednoho ze synů. Mezitím u domu zazvonila paní na úklid, kterou poslal pryč, a také poštovní doručovatelka.

Až poté dorazil domů druhý syn, který také zemřel. Dahlgren si následně vzal taxi z Brna na letiště do Vídně a vracel se domů do USA. Ostatky příbuzných údajně zapálil. Našli je hasiči, kteří dorazili likvidovat do domu požár. Mezinárodní zatykač byl v ČR vydán na cizince v době, kdy letěl nad Atlantikem.

Americká prokuratura je pro ponechání Dahlgrena ve vazbě, dokud neuplyne lhůta, v níž může Česká republika podat žádost o vydání muže k trestnímu stíhání. Ta skončí 23. července.

ČTĚTE VÍCE

Zdroj ČTK

Štítky Kevin Dahlgren, vražda, Ivanovice, Brno, Česko, USA, policie, Ministerstvo spravedlnosti České republiky, Státní zastupitelství ČR, dům

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Policie má hotov spis pro vydání Dahlgrena z USA do ČR  |  Krimi  |  Brněnská Drbna - zprávy z Brna a Jihomoravského kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.