Počasí dnes24 °C, zítra19 °C
Pátek 22. září 2023  |  Svátek má Darina
Bez reklam

Nejvyšší soud potvrdil 18 let za brutální vraždu důchodce

Nejvyšší soud odmítl dovolání Libora Vaďury, potrestaného 18 lety vězení za loupežnou vraždu dvaaosmdesátiletého muže na Uherskohradišťsku. Jeho komplic Roland Makó, jenž si má odpykat stejně dlouhý trest, dovolání nepodal. Po surově provedené vraždě si z domu odnesli jen 250 korun a lahev vodky.

Vaďura v dovolání zopakoval, že důchodce nenapadl. Pachatelem vraždy je podle něj Slovák Makó, který ale naopak vypovídal proti Vaďurovi. Dovolání zpochybnilo také pachové stopy, které podle Vaďury sice dokazují to, že byl na místě činu, ale ne to, že držel v ruce vražedné zbraně - baterku a hůl.

Podle Nejvyššího soudu ale pachové stopy Vaďuru usvědčují z podílu na vraždě. „Obviněný v průběhu trestního řízení ani nenabídl vlastní verzi způsobu přenosu svých pachových stop na předměty, kterými byla oběť usmrcena,“ stojí v usnesení Nejvyššího soudu.

Čin se stal v listopadu 2009 v Javorovci nedaleko Uherského Hradiště. Loupež v důchodcově domě prý naplánoval třetí komplic Vratislav Pospíšil, jenž byl souzen jako uprchlý a dostal devítiletý trest.

Pachatelé důchodce navštívili pod falešnou záminkou odečtu elektroměru. Makó si vzal s sebou pepřový sprej, provazy a lepicí pásku. Poté, co se s Vaďurou dostal do chodby domu, okamžitě nastříkal důchodci pepřový sprej do obličeje a mrštil jím o zeď chodby.

Poté jej bili do hlavy a celého těla kapesní svítilnou, dřevěnou holí a také rdousili. Důchodce na místě zemřel.

Vinu za zabití seniora házeli jeden na druhého. Makó tvrdil, že do poškozeného pouze strčil a poté prohledával jeho dům. Vaďura jeho výpověď označil za nevěrohodnou. Podle něj to byl právě Makó, kdo překročil meze původní domluvy a na důchodce brutálně zaútočil.

Zdroj: ČTK

Štítky nejvyšší soud, vražda, důchodce, 18 let, Makó, Vaďura, dům, okres Uherské Hradiště, Uherské Hradiště

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Nejvyšší soud potvrdil 18 let za brutální vraždu důchodce  |  Krimi  |  Brněnská Drbna - zprávy z Brna a Jihomoravského kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.