neděle 31. května 2020 Kamila

Kamery zachytily okradení spícího mladíka

Na terasách pod Petrovem došlo v minulém týdnu k zajímavé situaci. Sedmapadesátiletý muž si vyhlédnul mladíka, který spal na jedné z laviček a rozhodl se jej okrást. V tu chvíli samozřejmě netušil, že jej přes kamerový systém pozorně sledují strážníci městské policie.

Podezřelé chování staršího muže, který po osmé hodině ráno obhlížel odpočívajícího mladíka, neuniklo brněnským strážníkům. Když se muž přesvědčil, že je na místě sám, odcizil nic netušícímu znavenému muži peněženku. "Hned v tu chvíli se na místo vydaly dvě nejbližší hlídky Městské policie Brno a Centrální dohledové pracoviště sledovalo doslova každý krok podezřelého," řekl mluvčí strážníků Jakub Ghanem. "Kamery tak zadokumentovaly i to, jak z peněženky vyhodil osobní doklady okradeného. Hlídka pořádkové jednotky o několik okamžiků později doklady zajistila jako důkaz," pokračoval Ghanem.

Jiní strážci pořádku v Husově ulici muže zadrželi a dovedli ho k poškozenému. Mladík o krádeži neměl nejmenší tušení, ale potvrdil, že nalezené věci jsou jeho. Pachatel se pod tíhou důkazů ihned přiznal a nyní čelí podezření ze spáchání trestného činu.

Neúspěšného lapku si převzala státní policie. Ten bude jistě svého činu litovat, neboť v peněžence našel pouhých 114 korun, za které mu současné potíže rozhodně nestály.

Štítky krádež, spící, terasy, petrov, zloděj, strážníci, brno

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.