Počasí dnes29 °C, zítra26 °C
Pátek 19. července 2024  |  Svátek má Čeněk
Bez reklam

Hasiči zasahovali na poště v protichemických oblecích

Tři jednotky Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje a mobilní chemická laboratoř z Tišnova zasahovaly ve středu v Rajhradě u Brna. Kvůli podezřelému balíčku na poště, ze kterého se vysypala neznámá bílá látka, byli z budovy pošty všichni evaukováni, včetně devíti zaměstnanců.

Jednotka hasičů ze stanice Židlochovice byla na místě první. Brzy však dorazily posilové jednotky z Brna ze stanice Lidická a Líšeň. Hasiči provedli zásah na nebezpečnou látku. Vystrojili se do přetlakových protichemických oděvů a podezřelý balíček uložili do speciálního kontejneru.

„Ještě na místě jsme odebrali ze sypké látky vzorek a podrobili jej analýze v Ramanově spektrometru. Výsledek ukázal, že se pravděpodobně jedná o moučný prášek,“ sdělil tiskový mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Na místo dorazila také mobilní chemická laboratoř z Tišnova, pro případ, že by mouka byla něčím kontaminovaná případně promíchaná. Odebraný vzorek podrobili chemici v laboratoři další analýze.

„Byla provedena rovněž analýza na přítomnost radioaktivních látek a výsledek byl negativní. V balíčku se skutečně nacházely pouze celozrnné potraviny a produkty z bezlepkové mouky,“ dodal Mikoška.

Štítky Hasiči, zásah, protipožární obleky, pošta, balík, Rajhrad u Brna, mobilní chemická laboratoř, Tišnov, laboratoř, Brno, Hasičský záchranný sbor, Jihomoravský kraj, analýza, Rajhrad, Jaroslav Mikoška, Židlochovice, Líšeň

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Hasiči zasahovali na poště v protichemických oblecích  |  Krimi  |  Brněnská Drbna - zprávy z Brna a Jihomoravského kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.