Počasí dnes23 °C, zítra27 °C
Neděle 16. června 2024  |  Svátek má Zbyněk
Bez reklam

Foto: Srážka tří vozidel zablokovala dálnici na Bratislavu

Podle oznamovatele bourala krátce po půlnoci na dvaadvacátém kilometru ve směru na Bratislavu nákladní a osobní vozidla. K dopravní nehodě na dálnici D2 ihned vyrazily jednotky HZS ze stanice Hustopeče, Lidická a Židlochovice.

Cestou k zásahu nebylo zcela zřejmé, kolik havarovaných aut u nehody skutečně je. Až na místě hasiči zjistili, že se zde srazily dva nákladní automobily a jeden osobní.

Havarovaný kamion s návěsem zůstal stát v levém jízdním pruhu. Druhé nákladní auto bez návěsu uvízlo částí mimo vozovku a částí v odstavném jízdním pruhu. Dálnice byla neprůjezdná a policisté proto zajistili odklon dopravy na exitu Blučina.

Pravá strana návěsu kamionu byla nehodou zcela zničena a náklad v podobě pet lahví s minerální vodou se rozsypal na velký kus dálnice.

„Z tahače, který po nehodě zůstal částečně v příkopu, uniklo větší množství nafty do země. Velitel zásahu proto nechal na místo povolat sanační firmu,“ uvedl tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje Jaroslav Mikoška.

Po zadokumentování nehody policií zprovoznily zasahující složky pravý jízdní pruh a umožnily tak koloně, která zůstala před nehodou stát, pokračovat v cestě. Dálnice však zůstala dál uzavřená.

„Velitel zásahu předal místo zástupci z krizového řízení města Hustopeče a jednotky se vrátily na základny. O následné zprovoznění dálnice se postarala Policie ČR,“ dodal Mikoška.

Foto: www.firebrno.cz

Štítky Srážka, tři vozidla, dálnice, D2, Bratislava, dvaadvacátý kilometr, nafta, pet lahve, havárie, Hustopeče, Židlochovice, Jaroslav Mikoška, Blučina, Policie České republiky, Jihomoravský kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Foto: Srážka tří vozidel zablokovala dálnici na Bratislavu  |  Krimi  |  Brněnská Drbna - zprávy z Brna a Jihomoravského kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.