čtvrtek 6. října 2022 Hanuš

Foto: Při požáru v Modřicích evakuovali hasiči 354 lidí

V areálu firmy zpracovávající drůbež na ulici Chrlická v Modřicích zasahovali dnes dopoledne hasiči. Závada na elektroinstalaci způsobila požár, který se začal šířit po stěně a ve stropním podhledu uvnitř chladírenské haly. Předběžná škoda byla odhadnuta na 5 milionů korun.

Na základě hustého kouře, který se z místa požáru šířil a byl viditelný daleko do okolí, vyhlásil velitel zásahu cestou k požáru druhý stupeň požárního poplachu. Operační středisko HZS Jmk proto ihned vyslalo posilové jednotky.

K zásahu bylo povoláno celkem deset hasičských jednotek HZS Jmk ze stanic BVV, Lidická, Líšeň, Starý Lískovec, Židlochovice a také jednotky SDH z Chrlic, Bohunic, Holasic a Ořechova.

Z budovy a přilehlého provozu firmy hasiči evakuovali celkem 354 lidí. Při požáru se naštěstí nikdo nezranil.

Vzhledem k hustému kouři zasahovali hasiči v dýchacích přístrojích. V místě požáru bylo navíc velké množství nebezpečného oxidu uhelnatého a hasiči proto museli halu odvětrávat pomocí přetlakových ventilátorů.

„Šíření požáru zabránili hasiči po osmdesáti minutách. O dalších patnáct minut později požár zcela uhasili,“ uvedl tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje Jaroslav Mikoška.

Na místo vyjela také mobilní chemická laboratoř z Tišnova, která po požáru kontrolovala únik čpavku při opětovném zapojování technologií do provozu. K žádnému úniku podle měření nedošlo.

Foto: www.firebrno.cz

Štítky požár, ulice Chrlická, Modřice, deset jednotek, evakuace, 354 lidí, závada na elektroinstalaci, drůbež

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.