Počasí dnes14 °C, zítra14 °C
Neděle 3. března 2024  |  Svátek má Kamil
Bez reklam

Foto: Při požáru v Modřicích evakuovali hasiči 354 lidí

V areálu firmy zpracovávající drůbež na ulici Chrlická v Modřicích zasahovali dnes dopoledne hasiči. Závada na elektroinstalaci způsobila požár, který se začal šířit po stěně a ve stropním podhledu uvnitř chladírenské haly. Předběžná škoda byla odhadnuta na 5 milionů korun.

Na základě hustého kouře, který se z místa požáru šířil a byl viditelný daleko do okolí, vyhlásil velitel zásahu cestou k požáru druhý stupeň požárního poplachu. Operační středisko HZS Jmk proto ihned vyslalo posilové jednotky.

K zásahu bylo povoláno celkem deset hasičských jednotek HZS Jmk ze stanic BVV, Lidická, Líšeň, Starý Lískovec, Židlochovice a také jednotky SDH z Chrlic, Bohunic, Holasic a Ořechova.

Z budovy a přilehlého provozu firmy hasiči evakuovali celkem 354 lidí. Při požáru se naštěstí nikdo nezranil.

Vzhledem k hustému kouři zasahovali hasiči v dýchacích přístrojích. V místě požáru bylo navíc velké množství nebezpečného oxidu uhelnatého a hasiči proto museli halu odvětrávat pomocí přetlakových ventilátorů.

„Šíření požáru zabránili hasiči po osmdesáti minutách. O dalších patnáct minut později požár zcela uhasili,“ uvedl tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje Jaroslav Mikoška.

Na místo vyjela také mobilní chemická laboratoř z Tišnova, která po požáru kontrolovala únik čpavku při opětovném zapojování technologií do provozu. K žádnému úniku podle měření nedošlo.

Foto: www.firebrno.cz

Štítky požár, ulice Chrlická, Modřice, deset jednotek, evakuace, 354 lidí, závada na elektroinstalaci, drůbež, Jaroslav Mikoška, Líšeň, Židlochovice, Starý Lískovec, Chrlice, Holasice, Ořechov

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Foto: Při požáru v Modřicích evakuovali hasiči 354 lidí  |  Krimi  |  Brněnská Drbna - zprávy z Brna a Jihomoravského kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.