neděle 24. října 2021 Nina

Cizinec vnutil muži "dárky", pak na něj vytáhnul nůž

Nový trik podvodníků na vlastní kůži zažil v pondělí jednadvacetiletý muž v brněnských Řečkovicích. O dva roky starší cizinec jej na parkovišti oslovil s žádostí o radu, jak se dostat na dálnici. Ochotný muž, který právě nasedal do svého vozu, rád s cestou nezištně poradil. Ke svému překvapení však okamžitě od cizince obdržel hned pět dárků.

Třiadvacetiletý cizinec muži hodil do klína dva parfémy a přestože se ten takovému daru bránil, přidal mladík ještě dalekohled a dvoje hodinky. Přestože muž věci odmítal a nehodlal si je ponechat, nedostal ani šanci vše vrátit. Cizinec náhle vytasil nůž a dožadoval se peněz. Překvapený řidič mu vydal tisíc korun a mohl pouze sledovat, jak se cizinec otočil a na odchodu ještě poděkoval.

Muž s tímto "obchodem" samozřejmě nebyl spokojený. "Poškozený se hned obrátil na policii s popisem pachatele a už za několik hodin skončil cizinec v poutech královopolských policistů," sdělila policejní mluvčí Petra Vedrová. Pochybný obchodník si nyní vyslech obviněný z vydírání a na rozhodnutí o vazbě si počká v policejní cele.

"Policisté se poslední dobou stále častěji setkávají s trikem, kdy pachatelé na parkovištích počkají, až řidič dojde ke svému autu a než stihne zavřít dveře, hodí mu do klína nevyžádaný dárek," konstatovala dále Vedrová. Tito lidé mají za cíl vylákat z řidičů finanční částky, obvykle však nedojde k hrozbám násilím, jako v pondělním případu. "Doporučujeme proto v podobných případech se okamžitě zamknout ve vozidle a neprodleně kontaktovat linku 158," uzavřela mluvčí Vedrová.

Štítky Řečkovice, policie, vydírání, dárky, cizinec, krádež, Brno

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.