Počasí dnes29 °C, zítra26 °C
Pátek 19. července 2024  |  Svátek má Čeněk
Bez reklam

Bývalí policisté vyzrazovali informace za miliony korun

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) obvinila bývalého policistu z Brna a policistku ze Zlína, kteří měli za miliony korun vynášet informace z trestního řízení. Při akci GIBS s pracovním názvem Jackyl a Hyde vyšetřovatel obvinil dva bývalé policisty a dva civilisty.

„Obviněn byl bývalý příslušník Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu, expozitury Brno, ze spáchání trestného činu zneužívání pravomoci veřejného činitele a trestného činu přijímání úplatku a bývalá příslušnice Oddělení hospodářské kriminality Správy Jihomoravského kraje ve Zlíně ze spáchání trestného činu zneužívání pravomoci veřejného činitele," informovala mluvčí GIBS Radka Sandorová s tím, že civilní osoby byly obviněny ze spáchání trestného činu podplácení.

Obvinění bývalí policisté poskytovali informace o probíhajících trestních řízeních, varovali před odposlechy, domovními prohlídkami, opatřeními a připravovanými policejními akcemi. Dále také opatřovali kopie spisových materiálů z trestních řízení vedených pro závažné trestné činy, čímž ovlivňovali nebo mařili probíhající trestní řízení.

Za poskytování informací do kriminálně závadového prostředí požadoval tehdejší příslušník policie nemalé finanční částky. „V jednom případě se jednalo o sedm milionů korun. Doposud prokázaná finanční částka, o kterou se bývalý policista obohatil, činí dva miliony a 235 tisíc korun," doplnila mluvčí.

Bývalému policistovi hrozí v případě odsouzení trest odnětí svobody až na dvanáct let, bývalé policistce až na deset let. Civilním osobám přesto, že s orgány činnými v trestním řízení spolupracují, hrozí trest odnětí svobody až na pět let.

Napsal Luboš Kavka, Mediafax

Štítky Generální inspekce, vyzrazování informací, bývalý policista, bývalá policistka, Jackyl, Hyde, GIBS, trestní řízení, trestný čin, Brno, Zlín, Útvar pro odhalování organizovaného zločinu, Jihomoravský kraj, Mediafax

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Bývalí policisté vyzrazovali informace za miliony korun  |  Krimi  |  Brněnská Drbna - zprávy z Brna a Jihomoravského kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.