úterý 26. května 2020 Filip

Brněnští řidiči jezdili na Velikonoční pondělí střízliví

Desítky řidičů kontrolovalo v Brně na Velikonoční pondělí několik policejních hlídek. Strážci zákona se zaměřili zejména na alkohol v krvi. Zodpovědní motoristé dostali nealkoholické pivo a jednorázový alkohol tester.

Hlídka v Bauerově ulici ve středu města u zastavených řidičů zkoumala nejen alkohol v krvi, ale také doklady od auta. „Všichni motoristé byli vzorní, takže si odměnu odvezli,“ sdělil mluvčí brněnských policistů Pavel Šváb.

Zkontrolovaní řidiči se shodli, že jsou tyto akce v pořádku. „Alkohol vůbec nepiju, ale vím, že někteří si před jízdou dají, takže jsou tyto kontroly určitě potřebné,“ řekl jeden z nich.

Policisté za víkend přistihli s alkoholem v krvi sedm motoristů. „Dalších sedm motoristů usedlo za volant pod vlivem drog,“ uvedl mluvčí.

Statistiky rozšířili v pondělí ráno další dva podnapilí řidiči. „Nejvíce hříšníků bylo v Brně a okolí. Dva dokonce vyrazili na silnice se zákazem řízení motorových vozidel,“ informoval Šváb.

Za víkend se na jižní Moravě stalo čtyřiatřicet dopravních nehod, předběžně u čtyř z nich byl na vině alkohol. „Nejtragičtější byla v sobotu před polednem u Bořitova na Blanensku, kde se srazila řidička auta s autobusem. Jedna žena při ní zemřela a další dva lidé utrpěli zranění,“ doplnil mluvčí.

Policisté odměňovali řidiče nealkoholickým pivem

pondělí, 21. dubna 2014, 16:56

Policisté odměňovali řidiče nealkoholickým pivem, foto: Brněnská Drbna, Miroslav Toman
Policisté odměňovali řidiče nealkoholickým pivem, foto: Brněnská Drbna, Miroslav Toman

Autoři

Štítky policie, bauerova, výstaviště, střed, alkohol, drogy, kontrola, dopravní, nehoda, test, pivo, zprávy, krimi, brno

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.