čtvrtek 11. srpna 2022 Zuzana

Amnestovaný okradl ve Starém Lískovci seniora o důchod

Kriminalisté z brněnského oddělení na Výstavišti bleskurychle vyřešili další případ, který má na svědomí amnestovaný zločinec. Ten si na poště ve Starém Lískovci všiml vedle stojícího šestaosmdesátiletého Brňana, který si zrovna vyzvedával důchod.

Když starší muž odcházel, zloděj vyběhl za ním a strhl ho na zem. Než se senior o berli na zemi stačil vzpamatovat, zmizel pachatel i přes snahu kolemjdoucích s jeho batohem v tramvaji.

Kriminalistům se ho podařilo po necelých 24 hodinách dopadnout. Bohužel na záchranu peněz už bylo pozdě. Ačkoliv je údajně muž potřeboval na bydlení, koupil si za ně alkohol a kuřivo, zbytek skončil v hracím automatu.

„Nezbývá než doufat, že sedmadvacetiletého pachatele tíží svědomí. Ten dokonce do protokolu uvedl, že kvůli tomu špatně spal,“ řekl policejní mluvčí Pavel Šváb.

Další z amnestovaných se pro změnu snažil dostat zpět do vězení "velmi sofistikovaným" způsobem. V jednom z obchodů si naložil do tašky vodovodní baterii a začal přihazovat sprchové hadice.

Jakmile se hodnota zboží přehoupla přes magickou hranici 5 tisíc korun, projel s jednou baterií a 13 hadicemi bez placení pokladní zónou. Sen o vězení se mu zatím nesplnil, stíhán je na svobodě.

Zdroj: Policie ČR

Štítky amnestovaný, krádež, senior, důchod, pošta, Starý Lískovec, Brno

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.