Dnes, 16:00
Požár bytu ve Vídeňské ulici v Brně zaměstnal na Nový rok nad ránem hasiče i strážníky. Městští policisté pomohli s evakuací několika nájemníků. Zdravotníci do nemocnice převezli ženu z hořícího bytu, která se nadýchala zplodin. Z bytu zachránili také želvu, o kterou se nyní starají v útulku.
Autohlídku městské policie přivolali hasiči v dnešních brzkých ranních hodinách k požáru bytu ve Vídeňské ulici. Příčinu hoření nyní vyšetřovatelé zjišťují.
„Protože v domě právě probíhala evakuace zhruba šesti okolních bytů, strážníci poskytli prostor svého služebního vozidla typu transporter pěti nájemníkům, aby se zahřáli do příjezdu evakuačního autobusu," popsala za strážníky jejich mluvčí Markéta Skřivánková.
V bytě zasaženém požárem se nacházela čtyřiašedesátiletá žena, která se nadýchala zplodin. Záchranáři ji proto po prvotním ošetření odvezli do nemocnice.
Byt kromě čtyřiašedesátileté ženy obývala také terarijní želva. O její záchranu se postarali pracovníci odchytové služby městské policie. „Převezli ji do útulku Městské policie Brno, kde se o ni postarají zřejmě po dobu hospitalizace její majitelky," ubezpečila Skřivánková.
Chceš nám něco sdělit?Napiš nám