Partička vařící pervitin u Kyjova skončila v poutech. Léky kupovala na Slovensku

Autoři | Foto PČR

Skupinu lidí, která na Hodonínsku vyráběla a prodávala pervitin, dopadli kriminalisté při návratu ze Slovenska. Osudnou se jim stala cesta do tamních lékáren, kde nakupovali léky potřebné k výrobě drogy. V dílně u rodinného domu pak vznikaly desítky gramů pervitinu, policisté navíc našli i zbraně a pěstované konopí.

Policisté dopadli skupinu lidí, kteří na Hodonínsku vyráběli a prodávali pervitin. Osudnou se jim stala cesta na Slovensko, kde zamířili do několika lékáren a nakupovali surovinu potřebnou pro výrobu zakázané látky. Když se vraceli přes hranice zpět do Česka, zastavili je strážci zákona.

„Drogu vyráběl třiapadesátiletý muž v obci nedaleko Kyjova, konkrétně v dílně u rodinného domu. Hodonínským kriminalistům se zatím podařilo prokázat, že od začátku roku vyrobil nejméně 128 gramů pervitinu. Při výrobě spolupracoval se dvěma muži a jednou ženou, kteří výrobce drogy zásobovali nakoupenými léky,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Vyrobenou drogu třiapadesátiletý muž většinou i sám distribuoval uživatelům z Kyjovska. Při domovních prohlídkách kriminalisté zajistili vedle k chemikálií potřebných k výrobě pervitinu i tři nelegálně držené střelné zbraně a náboje do nich.

Povedená čtveřice navíc pěstovala také konopí. Získanou marihuanu pak prodávala zájemcům z okolí. Všichni čtyři pachatelé skončili v policejní cele a podle Maláška musí počítat se stíháním za nedovolenou výrobu a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy.

Hodnocení článku

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky PČR, policie, drogy, varna, pervitin, marihuana, Hodonínsko

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.