Počasí dnes12 °C, zítra11 °C
Středa 17. dubna 2024  |  Svátek má Rudolf
Bez reklam

VIDEO: Vandalové v Brně poničili několik šalin. Posprejovat chtěli i řidiče

Skupina výtržníků si vyhlédla několik tramvají linky osm v brněnské Líšni. Vozy pachatelé posprejovali, neváhali plechovku s barvou namířit ani proti řidiči, jenž je u činu přistihl. Cestující si sprejery natáčeli, policie po vandalech i svědcích pátrá.

Neušetřili ani řidiče

Brněnskou část Líšeň si vyhlédli sprejeři. Neznámá skupina několika graffiti obrázky poškodila nejméně tři tramvaje linky osm. Jeden skutek policisté zaznamenali na konci listopadu loňského roku, k další události došlo i během prosince, dokonce dvakrát během jednoho dne.

„Podle záběrů z bezpečnostních kamer umístěných ve vozech je patrné, že dvojice výtržníků si na zastávce Masarova v tramvaji číslo osm zablokovala dveře, aby vůz nemohl odjet. V ten moment se pustili do práce,“ uvedla policejní mluvčí Andrea Cejnková.

Během několika málo minut sprejeři počmárali jak interiér dopravního prostředku, tak jeho vnější část. Řidič si všiml, že se ve voze něco děje. Chtěl situaci vyřešit, plechovku s barevným sprejem mu ale vandalové namířili přímo do obličeje a utekli.

Další výtvory sprejerů

V zimě útokům sprejerů podlehly také další tramvaje. Vandal sólista vytvořil nápis uvnitř tramvaje číslo osm a vypařil se.

Za dalším výtvorem stojí trojice osob. Policisté z bezpečnostních kamer vypozorovali, že jeden z nich byl sprejer, další muž a dívka činu přihlíželi a vše natáčeli na mobilní telefon.

Policisté žádají veřejnost o pomoc při ztotožnění sprejerů i přihlížejících. Případné informace k osobám na záběrech lidé mohou sdělit i přes tísňovou linku 158.

Hodnocení článku je 92 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto PČR

Štítky tramvaj, graffiti, vandalové, sprejeři, řidič, PČR, Brno-Líšeň, Brno

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Baron Kocharovski

dokud budou směšně nízké tresty, vandalové se budou realizovat vesele dál, vždyť jim "o nic" nejde! :-(((

Čtvrtek, 1. února 2024, 10:20Odpovědět

VIDEO: Vandalové v Brně poničili několik šalin. Posprejovat chtěli i řidiče  |  Krimi  |  Brněnská Drbna - zprávy z Brna a Jihomoravského kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.