Počasí dnes1 °C, zítra2 °C
Pátek 27. ledna 2023  |  Svátek má Ingrid

Policisté v Brně chytili lupiče z ciziny. Skončili s pomočeným služebním autem

Velké pozdvižení způsobili ve středu večer dva cizinci v okolí brněnského nádraží. Útočníci se vrhli na opilého muže, jehož tvrdě zbili a z kapsy mu ukradli mobilní telefon. Policisté, kteří věc přijeli vyřešit, navíc skončili s pomočeným služebním vozem.

Dva cizince pokřikující na jiného muže spatřili včera před devátou hodinou večer Brňané v Nádražní ulici. Mladíci nejprve tahali opilci tašku z ruky, poté jej tvrdě napadli a ukradli mu mobilní telefon. Přivolaným policistům se na místě naskytl už jen pohled na zmláceného člověka.

Muži zákona se tak ihned vydali po stopách dvojice útočníků cizí národnosti. Oba muže ve věku šestadvaceti a devětadvaceti let rychle zadrželi. „Za loupež jim může hrozit až desetileté vězení," řekla k věci policejní mluvčí Andrea Cejnková.

Ani při řešení incidentu ale neměli policisté klid. K věci se nachomýtnul opilý kolemjdoucí a snažil do situace vmísit. Když jeho rady policisté nepřijali, rozhodl se s odmítnutím vypořádat po svém. „Během několika málo minut ovšem hlídku upozornil strážník Městské policie, že onen konfliktní muž jim nyní močí na služební vozidlo. To už hlídka řešila užitím donucovacích prostředků a podnapilého výtečníka zpacifikovala," popsala Cejnková.

Hodnocení článku je 72 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Jan Luxík

Štítky napadení, loupež, policie

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Petr Bura

Dříve psali rumunsky hovořící muži apod a ted???

Pondělí, 23. ledna 2023, 15:16

Petr Bura

Uk už je jich tu mnogo

Pondělí, 23. ledna 2023, 15:16

Zbyšek Zabloudil

Zvykejme si na stav, kdy budeme menšina ve vlastní zemi, pohlceni východními kmeny.

Pátek, 20. ledna 2023, 08:31

Marie Glanczová

Zajímavá označení novinářů. Například, když napíší mladíci jsou to cigáni, když napíší cizinci jsou to ukacka, tak nač takové zprávy? To zrovna píší morseovku...

Pátek, 20. ledna 2023, 08:18

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.