Počasí dnes1 °C, zítra2 °C
Pátek 27. ledna 2023  |  Svátek má Ingrid

Muž z Brna přišel o úspory, protože čte a věří esemeskám

Pocity hněvu a bezradnosti aktuálně zažívá třiačtyřicetiletý Brňan. Útěchou mu alespoň je, že se může zlobit sám na sebe. Uvěřil totiž sms zprávě, která lákala na státní podporu. Klikl na odkaz, vyplnil údaje k internetovému bankovnictví a přišel o bezmála sto padesát tisíc korun.

Stačilo několik málo minut a muž z Brněnska byl bez uspořených peněz. Přečetl si přitom jen esemesku, ve které se psalo o výhodné státní podpoře. Důvěřivec si řekl, že si podobnou příležitost nenechá ujít. Klikl na odkaz, zadal přístupové údaje a čekal na odměnu. Jenže marně. 

„Když vyplnil požadované údaje do internetového bankovnictví a odeslal požadavek na vyplacení dávky, zatušil, že by nemuselo být vše pořádku. Obratem tedy zkontroloval účet a jen zíral. I když konto okamžitě zablokoval, neznámý pachatel stačil odčerpat skoro sto padesát tisíc korun,“ popsal mluvčí policistů Bohumil Malášek.

Pro strážce zákona se jednalo o překvapivou novinu. Zejména proto, že poškozený pracuje v oboru. Malášek dodal, aby si lidé dávali pozor před Vánoci. „Buďte opatrní a neposkytujte údaje ke svému internetovému bankovnictví. Můžete být velmi rychle okradeni,“ poučil veřejnost policista Malášek.

Hodnocení článku je 80 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Dominik Svoboda

Štítky Brno, Policie, Podvod, Internet

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Baron Kocharovski

to: Radim Potesil - že by to byl pak "návod" pro další gaunery, jak okrádat další TUPCE?! osobně je mi třeba úplně jedno, jak kdo překonal cosi "nepřekonatelného," protože na podivné praktiky prostě nereaguji. stačí používat ZDRAVÝ SELSKÝ rozum. :-)

Úterý, 13. prosince 2022, 12:57

Radim Potesil

Proč tyto články nikdy nezmiňují, jak podvodník překonal dvoufázovou autentifikaci? Všechny banky ji vynucují. Jen přístupové údaje k "vykradení" konta nestačí

Úterý, 13. prosince 2022, 09:34

Baron Kocharovski

to: Mirka Semeráková 
:-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D

Pondělí, 12. prosince 2022, 11:39

Mirka Semeráková

nějak se nám to množí, tyhle podvody! Co policie ČR? Má dost IT odborníků?

Sobota, 10. prosince 2022, 14:56

Baron Kocharovski

jsem udiven, že prý CHLAP Z OBORU a chytne se na špek?! :-O není proč ho litovat: ZA BLBOST SE PLATÍ (A ZA VLASTNÍ DVOJNÁSOB)! :-)))

Sobota, 10. prosince 2022, 13:20

Baron Kocharovski

To: Lucka MAšková a spol. - no jo, jenomže ten někdo MÁ miliony PRÁVĚ PROTO, že prodává TAKÉ ty prkotiny po stokorunách! "HALÍŘE DĚLAJÍ TALÍŘE!" :-DDD znám nejednoho skutečného milionáře, kteří si dají raději levnější pivo, (které jim ani moc nechutná), protože to druhé, co by jim chutnalo, je o pětikorunu dražší... :-D (zažil jsem to obdobně nejednou)...

Sobota, 10. prosince 2022, 13:18

Diskutér T.

Lucko, fandím Vašemu příspěvku - se vším s Váma souhlasím.

Sobota, 10. prosince 2022, 12:35

Lucka Mašková

Přesně, hrozná chtivost. Proč chlap se 150 tisíci na účtu chce nebo “potřebuje” nějaké dávky či příspěvky. To mi připomíná ten případ chlapa, co přišel o více než milion - prodával baterie do naslouchadel na Bazosi. Takovej člověk potřebuje prodávat takové prkotiny? Já mít miliony ns ucte, tak se ani takovými blbostmi jako prodejem baterii do naslouchadla za par korun nezabývam. Kolenovrti na účtech zazobani na tyhle podvody skočí nejvíce. A ne proto, ze by byli hloupí. Hlavně proto, ze se jim rozsvítí dolarky v očích a neznají bratra a rychle z chtivosti získat více peněz klikají a klikají…

Sobota, 10. prosince 2022, 02:38

Diskutér T.

Chudému, který má naspořeno akorát na pohřeb, by se to nestalo - kdo chce víc - nemá nic.....

Pátek, 9. prosince 2022, 22:54

Ladislav Strnad

Kdyby měl normální tlačítkovej tydlifón a do banky lezl pouze a výhradně jen z počítadla, tak se mu to nestane. Říkejte mi cyniku :-) :-) :-)

Pátek, 9. prosince 2022, 20:49

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.