Počasí dnes1 °C, zítra2 °C
Pátek 27. ledna 2023  |  Svátek má Ingrid

Tatínek vzal malou holčičku na vánoční trhy do Brna. Dítě uteklo

Infarktový večer má za sebou muž z Brna, který vyrazil do města s osmiletou dcerou. Otec vzal ratolest na adventní trhy, aby se podívalo na stromeček a nasálo vánoční atmosféru. Jenže dítě se v záplavě lidí popíjejících svařené víno ztratilo, a tak hlava rodiny zmobilizovala kolemjdoucí včetně strážníků.

Otec vzal dcerku na Zelný trh, jehož dominantou je třináct metrů vysoká jedle. Rozzářený vánoční strom, blikající světýlka a stovky stánků, kolem nichž se shlukují davy Brňanů, nejspíše uchvátily dítě natolik, že se ztratilo. Tatínka napadlo, že osloví s problémem hlídku městské policie, která řekla, že pomůže. 

Muž i přes rozrušení dokázal přesně popsat, jak dcerka vypadá a co přesně měla na sobě. Po ujištění strážníků, že se ji hlídky městské policie pokusí najít a spojí se i s kolegy z dohledového centra, tatínek odběhl a pokračoval v hledání dívenky,“ sdělil mluvčí brněnských strážníků Pavel Šoba.

Matka vzala tři potomky na houby. Domů se vrátila s plným košíkem, ale bez dětí

Jako ve špatném snu si připadala maminka tří nezletilých dětí, která je vyvedla do lesa na houby. Při putování porosty nedaleko obce Suchý na Blanensku našla několik hříbků. Přesto radost zkalil fakt, že domů se vrátila bez dětí, které nakonec...

Dramatické pátrání skončilo po deseti minutách. Děvče se vynořilo, a tak došlo na dojemné setkání. „Dcerka s tatínkem se znovu pevně drželi za ruku a nic jim nebránilo odejít domů,“ dodal Šoba.

Hodnocení článku je 66 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto MP Brno

Štítky Brno, Strážníci, Vánoce, Dítě, Ztracení

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Diskutér T.

Ještě hoši dva svařáčky - trochu pokecáme o politice a o práci - a hola hola - dítě se mi někam zatoulalo.....chlapci policejní - pomožte.......a pomoc opravdu přišla, jako z pohádky....

Pátek, 9. prosince 2022, 15:48

Oldrich Slezak

V 8 letech neumí použít mobil a zavolat otci kde je? :-/

Středa, 7. prosince 2022, 14:13

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.