čtvrtek 11. srpna 2022 Zuzana

Policisté na jižní Moravě honili motorkáře. Připravili na něj lest

Honičku s nezodpovědným motorkářem mají za sebou dopravní policisté z jižní Moravy. Řidič terénního stroje bez registrační značky se hlídce pokusil uprchnout. Policisté si na něj ale připravili lest a zablokovali mu jízdu služebním vozidlem.

Předčasnou radost z podařeného úprku zažil motorkář, který se projížděl na Vyškovsku. Když se jej kvůli chybějící SPZ pokusili zkontrolovat policisté, muž na výzvy nezastavil a začal rychle ujíždět. I se svým strojem nakonec policii zmizel ve špatně přístupném terénu.

Hlídka se rozhodla na unikajícího motorkáře počkat na místě, kde jej poprvé spatřila. „A po chvilce se na ně nakonec usmálo štěstí. To nic netušící hříšník totiž projel kolem nich, kdy jej tak hlídka raději zablokovala služebním vozem," řekl policejní mluvčí Petr Vala.

Při kontrole motorky policisté zjistili, že je terénní stroj sice registrovaný, ale na stanici technické kontroly nebyl už jedenáct let. Motorka neměla ani vhodné osvětlení a směrová světla. „Nyní tak bude muset šofér sáhnout hluboko do peněženky, neboť za všechny vyjmenované přestupky mu ve správním řízení hrozí velmi tučná pokuta, počítat ale musí i se zákazem řízení," uvedl Vala.

Hodnocení článku je 72 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Policie ČR

Štítky doprava, policie, motorky

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Martin Hájek

Akorát si udělali ostudu. Stavět crosku. No a on je vůl, že se nechal chytit. Asi toliko. Jsou tady jiní hříšníci. Ožralí a feťáci. A oni řeší croskaře. Ach jo. Kde to žiju?

úterý, 5. července 2022, 12:23

Diskutér T.

"Jen tak na ně" - souhlas - více takových kontrol a bylo by méně nehod!

čtvrtek, 30. června 2022, 11:31

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.