sobota 2. července 2022 Patricie

Na šalinovém ostrůvku v Brně se bojovalo o cigaretu. Vyzyvatel neuspěl

Nemáš cígaro? S takovou zdánlivě nevinnou prosbou se obrátil sedmadvacetiletý muž na vrstevníka, který postával na tramvajové zastávce v Jugoslávské ulici. Kladné odpovědi se ale nedočkal, což vygradovalo v ostrou potyčku, kterou přerušilo až modré světlo.

Žádost o špinku šestadvacetiletého mladíka pořádně rozladila a odpověděl žadateli svérázně. Důrazně jej odstrčil, což ale vzbudilo podobně agresivní reakci. Netrvalo proto dlouho a muži se do sebe pustili přímo na tramvajovém ostrůvku. Ze souboje je ale vyrušili projíždějící strážníci, kteří se rozhodli situaci řešit. 

Přítmí v ulici v tu chvíli prořízly záblesky modrých majáků a strážníci se vydali směrem k tramvajovému ostrůvku. Dvěma mladým mužům zápolícím na zastávce Jugoslávská už jen to stačilo, aby od sebe odstoupili do uctivé vzdálenosti a vzápětí ochotně vytáhli své občanské průkazy,“ popsal mluvčí Městské policie Brno Jakub Ghanem

Jakmile hlídka od sebe odtrhla znesvářené strany, žádali vysvětlení, proč k potyčce došlo. Soupeři se tak dali do vyprávění. „Mladík přiznal, že ho od sebe podrážděně odstrčil a jako odpověď údajně dostal ránu pěstí do brady. Druhý muž to nijak nepopíral a podotkl, že po mladíkově prvním kontaktu měl strach, že se jeho útok vystupňuje. Dodal, že o cigaretu ho slušně požádal,“ dodal Ghanem s tím, že mladší muž nadýchal přes 1,5 promile a že se případem bude dále zabývat správní orgán. 

Hodnocení článku je 48 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Pixabay.com

Štítky Brno, Cigareta, Rvačka, Strážníci

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Diskutér T.

Místo krabičky cigaret - máš teď rozmlýcená ret. Tváríš se na to nemile a co Ty Tvoje promile? To Tvoje slavné kouření Tě v blbečka náhle promění....BUD´fet......

neděle, 29. května 2022, 09:04

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.