pátek 7. října 2022 Justýna

Opilý cizinec jiskřil na jihomoravské silnici. Kilometry jel jen po ráfku

Světelnou podívanou připravil motoristům nedaleko Lanžhota na Břeclavsku cizinec, který cestoval v automobilu značky Škoda. Na silnici vyrazil s proraženou přední pneumatikou, ze které po jízdě zbyl jen kovový disk. Ke smůle řidiče si jeho počínání všimli policisté, kterým má co vysvětlovat.

Policisté si všimli podezřelého automobilu, jehož přední část jiskřila o silnici, před Lanžhotem. Motoristu postřehla hlídka z cizineckého oddělení i díky tomu, že zelený vůz vydával nebývalý hluk. Navíc se díky pozornosti strážců zákona šofér z ciziny dostal ještě do větších problémů.

Policisté vůz pochopitelně zastavili a provedli kontrolu. Stav auta jim napovídal, že ani jeho řidič nebude úplně v pořádku. To jim potvrdila i dechová zkouška na alkohol. Cizinec při ní nadýchal téměř dvě promile, vzhledem k vysokým výsledkům ani nezapíral požití alkoholu před jízdou,“ popsal policejní mluvčí David Chaloupka

Vzhledem k tomu, že bylo auto v mizerném technickém stavu a v podobně špatné kondici byl také řidič, policisté zaveleli k odtahu vozu. Po technickém úkonu sdělili hříšníkovi další postup. „Po vystřízlivění se bude zodpovídat z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ dodal.

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto PČR

Štítky Lanžhot, Cizinec, Alkohol, Policie

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.