čtvrtek 26. května 2022 Filip

V pantoflích jsem ušel devadesát kilometrů, tvrdil promrzlý důchodce v Brně

Na muže v pantoflích a mikině ležícího na zemi narazili lidé v brněnské městské částí Tuřany. Netrvalo dlouho a na důchodce se přijela podívat také městské policie. Senior strážníkům řekl, že podal náročný fyzický výkon. Tvrdil, že přišel pěšky z obce zhruba devadesát kilometrů vzdálené od Brna. Hlídce se ale tvrzení zdálo podezřelé.

Jakmile hlídka dorazila na místo, ihned promrzlého sedmašedesátiletého muže zabalila do deky, aby se ohřál. Následně si s důchodcem promluvila o tom, proč vyrazil v nízkých teplotách ven pouze v pantoflích a mikině. 

Od evidentně zmateného muže se pak prý dozvěděla, že přišel pěšky z obce zhruba devadesát kilometrů vzdálené od Brna. Strážníci se nejprve ujistili, že není zraněný. Naštěstí měl u sebe osobní doklady, zjistili tedy adresu jeho bydliště a ihned kontaktovali své kolegy z místní služebny,“ popsala mluvčí Městské policie Brno Markéta Skřivánková.

Díky telefonátu s kolegy se strážci zákona dozvěděli, že muž ve skutečnosti pláchl z domova pro seniory. Netrvalo proto dlouho a strážníci staršího muže předali do rukou jeho ošetřovatelů.

Hodnocení článku je 76 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Michal Šťastný

Štítky Brno, Strážníci, Důchodce, Zmatený

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Diskutér T.

Asi měl děda špatně nastavenou GPS a krokoměr, ale na 100 jarních klimetrů bylo ještě brzo.

středa, 26. ledna 2022, 16:39

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.