pondělí 6. prosince 2021 Mikuláš

Antivaxer v Brně nesouhlasil s očkováním. Posprejoval kvůli tomu třicítku budov

Jednatřicet brněnských budov poškodil zatím neznámý sprejer, který se rozhodl sdílet s veřejností svůj názor na očkování proti koronaviru. Na fasády černě napsal anglickou větu "no to vaccine", což znamená "ne vakcíně".

Pachatel se vydal na noční výpravu v neděli 10. října. Procházku, při níž se pravidelně zastavoval k dělání graffiti, vedl středem Brna, a to například Pekařskou ulicí, přes Dominikánské náměstí i na ulici Masarykovu. Zohavení se nevyhnuly ani církevní objekty, jako je Kláštěr minoritů, dále budova magistrátu nebo svatoanenská nemocnice.

Škodu, kterou drzý pachatel způsobil, odhadli policisté na 200 tisíc korun. Pod každou z nasprejovaných vět navíc přidal nápis ICXC NIKA. Jde o takzvaný christogram, který je zkratkou jména Ježíše Krista využívanou ve východní pravoslavné církvi. „Mužovu podobu zachytila kamera přímo při činu. Pokud muže poznáváte, obraťte se se svým svědectvím na policisty prostřednictvím tísňové linky 158,“ řekl k případu mluvčí jihomoravských policistů Pavel Šváb.


Podezřelý muž.

Hodnocení článku je 80 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Policie ČR, Kateřina Benáčková | Zdroj Policie ČR

Štítky vakcína, očkování, koronavirus, jižní morava, sprejer

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.