neděle 23. ledna 2022 Zdeněk

Cyklistova vyjížďka skončila v Blansku. Se čtyřmi promile se válel u zastávky

Hodně nepodařený den má za sebou dvaapadesátiletý muž, který si vyjel na dopolední cyklovyjížďku po Blansku. Jízda ale skončila hodně rychle. Jezdec se totiž před výletem posilnil alkoholem, a tak nakonec tvrdě spadl na zem. Povalujícího se opilce nakonec nahlásili místní policistům, kteří jej vyzvali k dechové zkoušce.

Číslo 158 vytočil pohotový svědek, když uviděl nešťastníka ležet na chodníku u autobusové zastávky v blanenské ulici Poříčí. Přivolané hlídce bylo hned jasné, že za karambolem stojí alkohol. Na první pohled alkoholem zmoženého kolaře proto vyzvali k dechové zkoušce, jež přinesla překvapivý výsledek. 

Na detekčním přístroji se ukázala hodnota 3,89, při opakované zkoušce 4,06 promile. Cyklista s naměřenými hodnotami souhlasil a k požití alkoholu před jízdou na kole se doznal,“ popsala policistka Lenka Koryťáková.

Namol opilému jezdci na bicyklu přivolala hlídka záchranku, která jej převezla do nemocnice k dalšímu vyšetření. Po vystřízlivění čeká muže zřejmě promluva s policisty.

Hodnocení článku je 74 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Barbora Drozdová

Štítky Blansko, Alkohol, Policie, Cyklistika

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Petr Altmann

Jó, takhle to dopadne, když se doplní tekutiny vodkou, místo vody:-).

pátek, 27. srpna 2021, 22:59

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.