čtvrtek 23. září 2021 Berta

Surové napadení, muž ve vlaku zaútočil na invalidu

K nepochopitelnému incidentu došlo v osobním vlaku na Hodonínsku. Neznámý útočník ve vagonu napadl invalidu, surově ho zbil a z místa činu utekl. Policie po agresorovi již měsíce marně pátrá, nyní hledá svědky události, kteří by mohli s objasněním případu pomoci.

Během odpolední jízdy mezi stanicemi Rohatec zastávka a Hodonín napadl neznámý útočník invalidního muže. „Útočník jej vytáhl ze sedadla a do ležícího opakovaně kopal. Poté, co se napadený postavil, uhodil jej agresor i do obličeje. Pachatel vystoupil z vlaku na další zastávce v Hodoníně,“​ řekl mluvčí jihomoravských policistů Petr Vala.  

Invalidní muž musel být po surovém napadení ošetřen v chirurgické ambulanci a měsíc po události byl v pracovní neschopnosti. Útok, který se odehrál na konci května, ohlásil napadený až s časovým odstupem, což komplikuje pátrání po agresorovi. 

Policisté nyní prověřují získané kamerové záznamy z místa činu. Na videu, které zveřejnili, jsou zvýrazněni dva klíčoví svědci, kteří se nacházeli v blízkosti napadení. Tito muži by mohli policistům pomoci případ objasnit. „Poznáváte-li některého ze svědků, volejte na linku 158," apeloval Vala. Pachateli hrozí až tři roky ve vězení.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Jan Luxík | Zdroj Policie ČR

Štítky Hodonínsko, napadení, vlak, útok, pátrání

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.