čtvrtek 13. května 2021 Servác

Řidič mercedesu driftoval v Brně na křižovatce, manévr nevyšel

Mimořádné riskantní a navíc nečekaný kousek předvedl řidič v mercedesu ve víceproudové křižovatce v Ostravské ulici ve směru od Vyškova do centra Brna. Šoféra napadlo na frekventované tepně, že se otočí. Jenže manévr motoristovi nevyšel, skončil v protisměru a na chvíli zablokoval silnici.

Na počínání řidiče nevěřícně hleděli také strážníci u kamerového systému, které navíc na hazardéra upozornil všímavý svědek. Pořádně překvapení byli rovněž ostatní motoristé.

Řidič s největší pravděpodobností přecenil svoje schopnosti a mercedes přetočil čelně k přijíždějícím vozidlům. Mnoho z nich muselo náhle zabrzdit a řidič chvíli vyčkával s další reakcí. Nakonec ještě přejel vodorovné šrafování a rychle pokračoval do Olomoucké ulice,“ popsal mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

Kvůli driftovacímu manévru se šofér dostal do potíží se zákonem. Je podezřelý z otáčení na řízené křižovatce, nedodržení pravidel pro jízdu v pruzích i z přejíždění šikmých rovnoběžných čar.

Vzhledem k nevydařenému odbočení mají strážníci za to, že auto neovládal a nepřizpůsobil tedy svou jízdu jeho vlastnostem ani svým vlastním řidičským schopnostem. Případ proto městská policie předává správnímu orgánu,“ dodal Ghanem.

Hodnocení článku je 72 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto MP BRNO

Štítky Krimi, Brno, Mercedes, Strážníci

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Roman Lankaš

Důležitý je, že neřidič řídí Mercedes.

čtvrtek, 22. dubna 2021, 16:57

Kika Mili

Na co tam ten pit.omec pak čekal,že z te krizovatky neodjel..Se asi pod@sral ne.

čtvrtek, 22. dubna 2021, 16:40

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.