čtvrtek 13. května 2021 Servác

PÁTRÁNÍ: Tomáše (15) v Brně hledají už čtvrtý den policisté i dobrovolníci

, aktualizováno 18. dubna 2021, 22:20

Kriminalisté v Brně stále pátrají po patnáctiletém Tomášovi, který se ve středu nevrátil domů. Rodiče ohlásili zmizení syna policistům v tentýž den před půlnocí. Po chlapci pátralo neúspěšně čtvrtý den několik hlídek, psovodi, dobrovolníci a potápěči. Nasazen byl také vrtulník a dron. Pokračovat se bude znovu v pondělí.

Patnáctiletý Tomáš se podle rodinných příslušníků naposledy objevil ve středu kolem osmé hodiny v Jundrově. Policisté marně hledali chlapce celý čtvrtek, pátek i sobotu, kdy prohledávali oblast okolo Jundrova, Komína, přilehlých lesů i řeky Svratky. V akci byl také vrtulník s termovizí nebo dron.

Pátrání bylo i v odpoledních a podvečerních hodinách neúspěšné. Při nedělním pátrání po zmizelém patnáctiletém chlapci se policisté zaměřili především na řeku Svratku. Na březích a hladině operovali potápěči, kteří opět využívali podvodní monitorovací techniku. Kriminalisté pak ověřovali i od občanů získané informace,“ sdělil v neděli večer policejní mluvčí Bohumil Malášek.

V pohotovosti jsou zdravotníci. Na pomoc přišli vyšetřovatelům také jihomoravští hasiči, kteří na místo dorazili se čtyřmi vozidly a s člunem. Policistům pomáhají také brněnští strážníci. 

Rodina je zoufalá

Mladík je asi 170 cm vysoký hubené postavy, má hnědé oči a tmavé krátce střižené vlasy. Na sobě má černé tepláky, na nohou černobílé tenisky Niké a mikinu. Podle policistů strávil středeční večer ve společnosti stejně starých kamarádů.  Do hledání se zapojuje také nejbližší Tomášova rodina a desítky dobrovolníků. Tomášův bratr David zveřejnil v neděli na sociálních sítí veřejnou výzvu.

Dali jsme dohromady místa kde jsme ještě nehledali, přikládám mapu. My vyrážíme už ráno. Kdo by chtěl, může se na tyto místa jít podívat. Ještě všechny poprosím už nestíhám odepisovat na všechny zprávy a prověřovat každou informaci. Pokud budete mít opravdu zprávu, která by pomohla volejte linku 158,“ zveřejnil v neděli. 

 Případ dále sledujeme a aktualizujeme.

Hodnocení článku je 68 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto PČR, ZZSM JMK

Štítky pátrání, dítě, ohrožení, vrtulník

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Miloslav Misot

Je mi divné, že ani po 4 dnech nebyla Policie schopna najít ty kamarády, kteří s ním večer táhli Jundrovem a Komínem, když teď už jsou kamery skoro na každém rohu...

pondělí, 19. dubna 2021, 09:07

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.