pondělí 12. dubna 2021 Julius

Neočipovaný kříženec vběhl na zahradu rodinného domu a ošklivě pokousal krk teriéra

Konfliktu psů byli svědky včera odpoledne lidé v brněnských Obřanech. Na dvorek rodinného domku tam nečekaně vběhl kříženec labradora. Agresivní zvíře bez košíku či vodítka svým útokem překvapilo tamějšího teriéra, který s kousanci na krku putoval k veterináři.

Psí rozmíšku přijeli řešit brněnští strážníci z odchytové služby, které přivolala naštvaná majitelka poraněného mazlíčka. Hlídka ale neměla dlouho jasno, komu pes agresor patří. Zvíře totiž nemělo čip, a tak hafan zamířil do psího útulku. Ještě týž den večer našel svého čtyřnohého kamaráda 51letý pániček. Strážníci muži ovšem radost ze shledání zkazili, když mu řekli, co jeho pes vyvedl. Majitel uznal, že labrador bez dovolení utekl z domu otevřenými dveřmi, i tak jej nemine tučná pokuta.  

„U správního orgánu majiteli hrozí pokuta za porušení městské vyhlášky o pohybu psů i kvůli podezření z nesplnění povinnosti mít psa opatřeného čipem. Počítat může také s tím, že majitelé teriéra si budou nárokovat vzniklou škodu,“ popsal mluvčího strážníků Pavel Šoba

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Pixabay

Štítky Psi, Rvačka, Brno, Obřany

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.