pátek 5. března 2021 Kazimír

VIDEO: Zloděj stihl sedmkrát zaplatit kartou, kterou ukradl skoro osmdesátileté paní, pátrá po něm policie

Policie pátrá po mladém zloději, který z kabelky ukradl téměř osmdesátileté paní peněženku, ve které měla tisícikorunu a platební kartu. S tou šikovný poberta stihl za 45 minut sedmkrát zaplatit.

Brněnští kriminalisté pátrají zatím po neznámém pachateli, kterému nebylo stydno ukrást peněženku z kabelky devětasedmdesátileté paní. Tu měla položenou v nákupním košíku. Zloděj si dokonce seniorku vyhlídl nejspíš už předem a mladý poberta využil příležitosti, kdy nakupující paní nedávala pozor. S peněženkou si krom tisícovky odnesl také platební kartu, se kterou během 45 minut zvládl hned sedmkrát zaplatit. 

Policie se proto obrací na veřejnost, jestli se náhodou nenajde svědek, který by zloděje a ženu s kočárkem z kamerových záznamů poznal. Neznámá by mohla být důležitou svědkyní a mohla by policii pomoci s dopadením kapsáře. 

Kapesní krádeže a krádeže odložených věcí se odehrávají především na místech s větší koncentrací lidí. Kapsáři využívají nepozornosti lidí a samotná krádež bývá blesková a často nepozorovatelná.“ okomentovala případ mluvčí policie Petra Hrůzová. 

Několik rad, jak se nestát obětí zlodějů a jiných nepoctivců:

Svá zavazadla nikdy nespouštějte z očí.

Peněženku a doklady noste odděleně, nenoste u sebe větší finanční hotovost a na veřejnosti zbytečně nemanipulujte s penězi.

Tašky s penězi a cennostmi nenoste na zádech, v bočních kapsách oděvů a batohů.

Ženy – věnujte pozornost svým kabelkám, kontrolujte, zda jsou uzavřené, nenechávejte peněženku a jiné cennosti navrchu tašek či kabelek.

Muži – peníze a kreditní ukládejte do vnitřních kapes.

Při nakupování neukládejte své kabelky, tašky, batohy a jiná příruční zavazadla do nákupních vozíků.

Bezpečnostní kód k platební kartě (PIN), pokud si jej nepamatujete, noste odděleně od karty. V případě odcizení platební karty ihned zablokujte účet.

Dostanete-li se do tlačenice, věnujte zvýšenou pozornost svému okolí a své věci dobře střežte.

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto PČR

Štítky Zloděj, karta, policie, pátrání, brno

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.