pondělí 25. ledna 2021 Miloš

Nechtěl slevu zadarmo. Podvodník prodával levně herní konzoli, mladé ženě ale žádnou neposlal

Místo zábavy má teď mladá žena leda oči pro pláč. Na internetu se domluvila s prodávajícím na koupi Playstationu za 16 tisíc, který jí za rychlé jednání nabídl slevu. Z duchaplného obchodníka se ale brzy vyklubal pěkně vypočítavý podvodník, žena tak přišla o 14 tisíc korun.

Dlouhé zimní večery si chtěla dvacetiletá žena z Vyškovska zpříjemnit hrami na Playstationu. Na internetu se jí jedna z konzolí zalíbila a zareagovala proto na inzerát, ve kterém prodávající nabízel toto zařízení za 16 tisíc korun. S obchodníkem se rychle domluvila na podmínkách a při rychlém jednání jí dosavadní majitel přístroje ještě nabídl dvoutisícovou slevu. 

Do poznámky o platbě připojila smluvené heslo, ve kterém uvádí, že se obchoduje s bitcoiny, prý údajně kvůli firemnímu účtu. Ať už se jednalo o firemní účet nebo nikoli, jakmile na něj peníze dorazily, prodávající přestal okamžitě komunikovat. 

Záhy pochopila, že naletěla podvodníkovi. Přišla tak o čtrnáct tisíc korun." doplnil mluvčí policie Bohumil Malášek.

Hodnocení článku je 32 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Pixabay.com

Štítky Podvodník, peníze, policie, playstation

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Rudolf F

Komu není rady tomu není pomoci. Mladé ženě bych doporučil řešit to se směnárnou těch bitcointů a doplnil bych do té zprávy že to bude řešit s policii, no třeba se ta směnárna potento strachy a peníze ji vrátí.

středa, 13. ledna 2021, 10:28

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.