Senioři často ukládají svoje peníze po domě, místo do banky. Na podobnou zvyklost doplatila seniorka, která si všechny své úspory ukryla do skříně. Zloděj se vloupal k ní do bytu, a tam pak našel hotový poklad. Policisté evidují stále víc takových případů.
Starší lidé obvykle nevěří bankám a své úspory si velmi často schovávají různě po domě, využívají skříně, šuplíky a další místa. Bohužel si s úkryty senioři hlavu příliš nelámou, toho pak zneužívají nejrůznější kriminální živly. Začátkem ledna se například podobná událost stala na Kyjovsku.
Neznámý lapka navštívil bez pozvání příbytek pětasedmdesátileté paní a bez kousku studu jí kompletně vybílil byt. Ve skříni na něj hlavně čekal hotový poklad, nešťastné paní odnesl její celoživotní úspory. I přestože si seniorka všimla nějaké nepravosti a zloděje vyrušila, stihl i s penězi bleskově zmizet. Zloděje už nenašel ani psovod s policejním psem.
„Případ je prošetřován pro podezření ze spáchání trestných činů krádež a porušování domovní svobody. V případě dopadení mu v době nouzového stavu hrozí až několikaletý pobyt za mřížemi." Uvedl policejní mluvčí Petr Vala.
V těchto dnech se podobné případy poměrně množí. V poslední době totiž policisté na Hodonínsku evidují na desítku vloupání do obydlí. Strážci zákona tak radí, aby si lidé velké sumy a cenné věci dávali do domácího trezoru. V opačném případě, aby si hotovost raději ukládali na účet a drahocennosti do bezpečností schránky v bance. Taktéž je vhodné mít své hodnotné věci vyfotografované, aby při případném odcizení mohly snímky pomoct policistům s jejich identifikací.
„Nebuďte ke svému okolí lhostejní, všímejte si pohybu cizích osob. Jakéhokoliv podezřelé jednání pak neprodleně volejte na bezplatnou linku policie 158." doplnil Vala.
Chceš nám něco sdělit?Napiš nám