pondělí 10. května 2021 Blažena

Mladý řidič rychlou jízdou přes Brno překvapil strážníky i sám sebe

Mladý řidič si vyjel na projížďku po Líšni bez dokladů a dodržovat padesátku v městě mu nepřišlo podstatné. Při kontrole strážníky se navíc tvářil velmi překvapeně, když mu naměřenou rychlost oznámili. Mladého závodníka si převzali státní policisté.

Hlídka městské policie dohlížela ve čtvrtek večer na řidiče a dodržování rychlosti v Líšni. Řidiči v Trnkově ulici předepsanou padesátikilometrovou rychlost dodržovali, jeden z nich se ale stanovenou padesátku rozhodl ignorovat. V hustém provozu šlápl na plyn a vyhnal tachometr na stovku. 

Strážníci mladého závodníka proto zastavili a o prohřešku ho informovali. Mladík byl informací velmi překvapen a tvrdil, že si ručičky na tachometru nevšiml. Nevšiml si nejspíš ani toho, že nemá řidičák ani jiné doklady. Strážníci si tedy na pomoc zavolali státní kolegy.

„Protože řidič překročil rychlost v obci o více než čtyřicet kilometrů v hodině, bude se případem dále zabývat správní orgán. Mladému muži tak hrozí pokuta od pěti tisíc korun do deseti tisíc korun, zákaz řízení na půl roku až jeden rok a automaticky mu bude připsáno pět bodů.“ doplnila mluvčí strážníků Markéta Skřivánková.

Hodnocení článku je 44 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto pixabay.com

Štítky brno, strážníci, rychlá jízda, mpb

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.