středa 29. ledna 2020 Zdislava

Strážníci budili v šalině namol opilého patnáctiletého chlapce, k dalšímu vyráželi o pár minut později

Pohodovou neděli si chtěli udělat dva patnáctiletí chlapci z Brna. Jednoho z nich museli na tramvajové smyčce na Ečerově budit strážníci. Namol opilý hoch nadýchal přes dvě promile. Pár minut poté vyráželi strážníci do Pisárek. Důvod byl stejný, druhý chlapec však nadýchal o jedno promile méně.

Až do tramvajové smyčky v Ečerově ulici dojel včera odpoledne spící patnáctiletý mladík. Ještě dříve než se ho přivolaným strážníkům podařilo probudit, byl z něj jasně cítit alkohol.

Mladík měl nepřítomný výraz a před hlídkou jen hlesl, že vypil velké množství tvrdého alkoholu. Pravdivost jeho slov vzápětí naznačila dechová zkouška s výsledkem 2,23 promile. Strážníci proto zavolali státní policii a zdravotníky, kteří mladíka sanitkou odvezli do Dětské nemocnice.

Jen o pár minut putoval do stejné nemocnice další zjevně podnapilý patnáctiletý hoch, kterého strážníci uviděli v Pisárkách. Také on přiznal konzumaci tvrdého, v jeho případě přístroj ukázal hodnotu 1,11 promile. „Podle zjištění strážníků mohou mít oba případy souvislost," uzavřel mluvčí strážníků Pavel Šoba.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo2 čtenářů

Foto Jan Luxík

Štítky alkohol, mladíci, šalina, strážníci

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.