neděle 17. listopadu 2019 Mahulena

Mladík házel v centru Brna po kolemjdoucích kamení a rozléval kolem sebe víno. Před strážníky se svlékal, nadýchal přes dvě promile

Jednadvacetiletý muž, kvůli kterému vyjížděla na Kobližnou ulici v centru Brna hlídka strážníků, házel ve středu večer po lidech kamení a lil kolem sebe víno. Po příjezdu strážníků se začal i svlékat, na záchytce nadýchal přes dvě promile.

Mladík házel po kolemjdoucích kamení a rozléval kolem sebe víno

Hlídka strážníků vyjížděla ve středu večer k jednadvacetiletému muži, který v Kobližné ulici házel po kolemjdoucích kamení a rozléval kolem sebe červené víno. Poté, co strážníci na místo dorazili, muž odhodil na zem i skleněnou láhev od pití.

Po příjezdu strážníků se začal svlékat

Po oslovení strážníky se muž začal svlékat a přes další upozornění rozmachoval rukama. „Během několika málo minut, kdy strážníci čekali kvůli ztotožnění na příjezd republikových policistů, se koordinace jeho pohybů znatelně zhoršila,“ popsala mluvčí strážníků Tereza Kadrnožková. Hlídka se tedy rozhodla, že mladíka předají zdravotníkovi na záchytné stanici.

Na záchytku jej odvedli v poutech, nadýchal přes dvě promile

V tu chvíli se ale opilý vydal vrávoravým krokem pryč. „Cestu na záchytnou stanici proto absolvoval v poutech, kde si ho převzala lékařka, která muži naměřila přes dvě promile alkoholu v dechu,“ doplnila Kadrnožková. Případ bude dále prošetřovat správní orgán.

Štítky opilý, opilec, Brno, Kobližná, centrum, kameny, víno, strážníci

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.