středa 20. listopadu 2019 Nikola

VIDEO: Zloděj se vloupal do rodinného domu v Brně. Ukradl klíče a odjel s autem

Velkou škodu napáchal zatím neznámý zloděj, který se v brněnském Králově Poli do rodinného domu, kde našel odložené klíče od auta. Ty si zloděj vzal a otevřel s nimi Volkswagen Touran stojící před domem, s autem pak odjel. V domě na Berkově ulici přitom celou dobu spal sedmasedmdesátiletý majitel.

Vedle auta sebral zloděj ještě několik drobností a aku-řetězovou pilu značky Makita. Drze pak lup naložil do auta a z místa odjel. Zloděj způsobil majiteli škodu za dvě stě tisíc korun.

„V současné době je věc prověřována pro podezření ze spáchání tří trestných činů krádež, porušování domovní svobody a poškození cizí věci," uvedl policejní mluvčí Petr Vala.

Policistům se podařily zajistit kamerové záznamy, které zachycují muže, jak otevírá auto a následně s ním odjíždí. „Žádáme veřejnost o pomoc při ztotožnění svědka na záznamech, neboť by mohl přispět k objasnění tohoto případu. Taktéž pátráme po odcizeném vozidle," uvedl Vala.

„Pokud máte jakékoliv informace, ozvěte se na tísňovou linku 158. Taktéž se můžete přímo obrátit na policisty z obvodního oddělení Brno-Královo Pole na telefonní lince 974 624 712," uzavřel mluvčí.

Foto PČR

Štítky krádež, brno, auto, rodiiný dům, královo pole

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.