Zájem o kempy je na jižní Moravě enormní, provozovatelé však obtížně shánějí brigádníky

Autoři | Foto pixabay.com

Zájem o pobyt v jihomoravských kempech stále roste, potvrzují provozovatelé. Některé kempy mají kapacity s pevnými lůžky vyprodané, jiným zbývá pár míst v méně exponovaných termínech. Všichni každý rok opravují či rekonstruují nebo chystají něco nového, aby drželi krok s konkurencí. Všichni také musí víc než v minulosti vyvinout úsilí, aby si zajistili do kempu sezonní pracovníky.

„Máme na léto zabraná všechna pevná lůžka v chatkách, apartmánech i bungalovech," řekla Michaela Kolínková z Autokempu Merkur u Novomlýnských nádrží. Podle Miroslava Zubalíka z Campu Strážnice jsou některá lůžka objednaná už rok dopředu a objednávky se plní hlavně v zimě. „Lidé chtějí kempovat a stanovat. Jsme plní tak z 80 procent na léto, lepší kapacity jsou vyprodané," řekl Zubalík.

Jindra Huszárová z Campu Pálava u Mikulova má sice léto zatím obsazené jen z poloviny, ale jen kvůli tomu, že rezervace začala vyřizovat až se zpožděním a nyní nedělá prakticky nic jiného. „Nebojím se, že bychom neměli v létě plno. Spousta lidí se k nám vrací," řekla Huszárová. Lidé jezdí do kempů na týden i na prodloužené víkendy.

Podle Marka Muchy z Campu Bítov se dá letos očekávat vynikající dovolená u Vranovské přehrady, která je po dvou letech zase zcela naplněná. „I když my máme i svůj akvapark, takže lidé, kteří se nechtějí koupat v přírodní vodě, mají alternativu," řekl Mucha.

Sehnat brigádníka je problém

Všichni provozovatelé přes zimu rekonstruují různé části areálů. A snaží se mít pro návštěvníky doplňkové služby, které jim pobyt zpříjemní. Téměř samozřejmostí je nabídka koupání, ve velkých kempech, jako je Merkur, nabízejí kulturní a pohybové aktivity, kempy zaměřené na cyklisty spolupracují s půjčovnami, k dispozici jsou kvalitní sportovní hřiště.

Naopak se provozovatelé potýkají se zajištěním sezonního personálu. „Ale nakonec lidi vždycky seženete, jen pro to musíte něco udělat," řekl Mucha. Obvykle jde o dvě skupiny lidí. Buď o starší lidi, kteří vypomáhají již několik let, nebo o středoškolské a vysokoškolské studenty. „Musíme o sobě dát vědět různými informačními kanály a jezdí k nám na brigádu studenti z celé republiky. Chtějí v kempu i bydlet a je pro ně bonus, že můžou být v přírodě," řekl Zubalík.

 

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky autokempy, jižní morava, brigádníci, Jihomoravský kraj, léto, Marek Mucha, Novomlýnská nádrž, Strážnice, Mikulov, Pavlovské vrchy

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.