pátek 6. prosince 2019 Mikuláš

Agresivní pacient plival na doktory, sestřičky i strážníky

V noci na čtvrtek se na linku 156 ozval s žádostí o pomoc personál nemocnice u svaté Anny. Pacient, kterého dovezla sanitka s podezřením na úraz hlavy, byl agresivní a napadal personál. Vyslána hlídka zastihla šestačtyřicetiletého muže před chirurgickou ambulancí, kde zdravotním sestrám nadával a odmítal se jimi nechat odvézt na neurologické vyšetření.

„Protože vrávoral a byl z něj silně cítit alkohol, zamířil tam v doprovodu strážníků," uvedla mluvčí strážníků Tereza Kadrnožková. Následné čekání na výsledky vyšetření se muži zdálo příliš dlouhé a domáhal se vstupu do ordinace.

Přestože mu personál i strážníci vysvětlili, že musí počkat, zvedl se a chtěl odejít z nemocnice. Když mu v tom hlídka zabránila, začal po strážnících plivat a nadával jim. Jeho agresivita se přitom vystupňovala natolik, že ho museli spoutat.

„Na základě výsledků vyšetření pak lékař rozhodl, že pacient bude hospitalizován. Mužovo chování bude mít ještě dohru u správního orgánu. Je totiž podezřelý ze znevážení úřední osoby a neuposlechnutí výzvy," uzavřela Kadrnožková.

Autoři | Foto ilustrační foto | Zdroj MP Brno

Štítky plivání, pacient, agresor

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.