úterý 26. ledna 2021 Zora

Brněnská nemocnice omylem rozeslala sedmnáct tisíc SMS o testu na koronavirus, lidé je mají ignorovat

Fakultní nemocnice Brno omylem znovu lidem rozeslala asi 17.000 SMS zpráv s výsledky starých testů na nemoc covid-19. Příjemci by měli tuto zprávu ignorovat, pokud už ji loni dostali a obsahuje dřívější datum odběru, upozornila mluvčí nemocnice Veronika Plachá. Podle ní opětovné odeslání způsobila chyba systému.

Staré SMS mohly přijít lidem, kteří je obdrželi už loni v jakékoli době roku. „Pokud byl výsledek negativní, asi tomu nikdo nebude věnovat pozornost. Pokud byl ale výsledek pozitivní, byla tam nařízená desetidenní karanténa. Proto by se lidé neměli vylekat. Měli by se řídit datem. Pokud už jednou SMS dostali, neměli by tomu věnovat pozornost," uvedla Plachá.

Podle ní odešly staré SMS zprávy v souvislosti s koncem roku. „Z důvodu systémové chyby, která nastala při uzavírání roku, došlo k odeslání duplikátů SMS zpráv s výsledky testů na covid pacientům testovaným v roce 2020 ve Fakultní nemocnici Brno. Zprávy obsahují původní datum stěru, proto by lidé v případě obdržení měli zprávu ignorovat," řekla Plachá.

Fakultní nemocnice Brno dělá testy na covid od začátku pandemie loni v březnu. Má několik odběrových center. Nabízí PCR testy pro lidi poslané hygieniky nebo praktickým lékařem, ale dělá i antigenní testování veřejnosti, které je od půli loňského prosince po celé zemi zdarma na dobrovolné bázi.

Hodnocení článku je 74 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Jan Luxík

Štítky fn brno, koronavirus, sms

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.