úterý 26. ledna 2021 Zora

Na jižní Moravě budou očkovat všechny krajské nemocnice. K veřejnosti se vakcína dostane až v únoru

V Jihomoravském kraji budou kromě obou brněnských fakultních nemocnic poskytovat očkování proti nemoci covid-19 všechny krajské nemocnice. Novinářům to dnes řekl hejtman Jan Grolich (KDU-ČSL). Podle primátorky Brna Markéty Vaňkové (ODS) by měly očkovat i městské Úrazová nemocnice a Nemocnice Milosrdných bratří. Prvních 5000 vakcín by mělo do Brna dorazit v neděli. Poslouží zdravotníkům. Podle Grolicha přijdou v lednu na řadu záchranné složky a ohrožené skupiny jako například senioři v domovech, v únoru pak ostatní lidé z řad veřejnosti.

Grolich uvedl, že z prvních 5000 vakcín, které dostanou Fakultní nemocnice Brno a Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně, by mělo jít kolem 1200 do krajských nemocnice. „Nejprve to budou asi páteřní jako Znojmo, Kyjov a Břeclav. Postupně ale budou očkovat všechny krajské nemocnice," uvedl Grolich. Kraj jich zřizuje devět. Další jsou například v Hodoníně, Vyškově nebo Hustopečích.

Nejdříve zdravotníci, poté senioři a záchranné složky

V první řadě podstoupí očkování zdravotníci. V lednu přijdou na řadu záchranné složky a senioři v domovech. „Na ostatní se pak dostane až v únoru," řekl Grolich. Hlavní očkovací centrum by mělo být v záložní nemocnici na brněnském výstavišti, která vznikla pro pacienty s nemocí covid-19. Zatím ji ale nebylo potřeba využít, protože k hospitalizaci lidí s koronavirem stačí kapacity v nemocnicích v kraji.

ANKETA: Veřejné očkování bude v Brně probíhat v prázdné polní nemocnici na výstavišti. Prvních pět tisíc vakcín dorazí v neděli

Fakultní nemocnice Brno plánuje, že bude očkovat lidi vakcínou proti nemoci covid-19 v záložní nemocnici na výstavišti. Novinářům to dnes řekl náměstek nemocnice Ondřej Ludka. Záložní nemocnice vznikla pro případné pacienty s covidem-19, zatím...

„Pokud bychom kapacitu záložní nemocnice potřebovali pro pacienty s covidem-19, využili bychom ji, ale věřím, že to nebude potřeba," řekla Vaňková. Do kraje by od ledna mělo mířit kolem 10.000 vakcín týdně, záložní nemocnice by mohla očkovat až 1400 lidí denně.

Necháte se očkovat proti koronaviru?

Celkem hlasovalo864 čtenářů

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto ilustrační foto, HZS KHK

Štítky očkování, koronavirus, krajské nemocnice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.