neděle 29. listopadu 2020 Zina

Hasiči z jižní Moravy vytvořili speciální odběrový tým, pomáhají s testováním na koronavirus

Ode dnes začaly fungovat speciální týmy složené z hasičů, kteří odebírají vzorky na testování koronaviru. Ruku k dílu přiložili také policisté, ti pomáhají hygienikům trasovat nákazu. Vzorky k testování sbírá také COVID-BUS, který jezdí po jižní Moravě.

Dnes zahájili výjezdy speciální mobilní odběrové týmy hasičů, kteří pomáhají s testováním na koronavirus. Týmy jsou dvoučlenné a skládají se z profesionálních hasičů, kdy jeden zastává funkci řidiče a druhý vzorkovače. Hasiči museli před sestavení týmů na speciální školení, vzorkovač navíc musí mít nelékařské vzdělání zdravotnického pracovníka. 

Posádky mají k dispozici prostředky k ochraně dýchacích cest i těla a vyčleněná a označená auta, se kterými jezdí do terénu. 

„Nasazení odběrového týmu iniciuje operační a informační středisko MV-generálního ředitelství HZS ČR.“ říká Jaroslav Mikoška, tiskový mluvčí HZS JmK

Do boje proti koronaviru se pustili také policisté, ti pracují v callcentrech a pomáhají hygienikům s trasováním nakažených. Po Jižní Moravě navíc jezdí speciální COVID-BUS Fakultní nemocnice Brno. Ten může dojet na různá místa jižní Moravy a denně nabrat 100 až 150 vzorků navíc.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto HZS JmK

Štítky hasiči, odběr, koronavirus, tým, brno

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.