sobota 30. května 2020 Ferdinand

Počet nakažených na jižní Moravě skokově narostl. U svaté Anny leží sedm pacientů ve velmi vážném stavu

Počet potvrzených nakažených koronavirem během středy 1. dubna narostl rovnou o 23 nových případů. Jde o největší nárůst během jediného dne od začátku pandemie. V úterý zemřela v brněnské Fakultní nemocnici u svaté Anny seniorka, kterou ve vážném stavu přivezli z Opavy. V celém Česku je aktuálně 3508 potvrzených nakažených.

Aktuálně leží na anesteziologicko resuscitační klinice Fakultní nemocnice u sv. Anny, které slouží jako centrum pro pacienty s onemocněním COVID-19 ve vážném stavu z celé Moravy, sedm pacientů. Posledním je šestapadesátiletý muž, kterého přivezli během úterý z nemocnice v Prostějově.

Dva z pacientů jsou připojení na mimotělní podporu života, pět na umělé plicní ventilaci. „Všichni pacienti jsou ve velmi vážném stavu," uvedla mluvčí nemocnice Dana Lipovská.

Potvrzené nakažené hlásí všechny okresy jižní Moravy. Nejvíce připadá na Brno - 89 nakažených. Následuje Břeclavsko se 33, Znojemsko s 29 a Brněnsko s 24 případy. Hodonínsko hlásí 8, Blanensko 7 a Vyškovsko 3 případy.

Z krajů je na tom nejhůře Praha, kde se nachází celá čtvrtina potvrzených nakažených v Česku. Nemoc COVID-19 byla zjištěna u 931 lidí. Následuje Středočeský kraj se 447 nakaženými, Moravskoslezský s 319 a Olomoucký s 310 případy. Jižní Moravu v počtu nakažených přeskočil i Ústecký kraj, který eviduje 211 potvrzených nakažených. Naopak nejmenší počet potvrzených nakažených mají v Královehradeckém kraji, kde je zatím potvrzeno 105 případů.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo11 čtenářů

Foto Vít Hassan

Štítky koronavirus, statistiky, počet nakažených, jižní morava, česká republika

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.