pátek 5. června 2020 Dobroslav

Počet nakažených v České republice překročil tři tisíce. Na jižní Moravě je 175 potvrzených případů

V České republice je podle posledních statistik 3002 potvrzených případů nákazy koronavirem. Na nemoc zemřelo 24 lidí, včetně jedné zdravotní sestry z pražské nemocnice. Vyléčilo se naopak už 25. Jižní Morava hlásí 175 potvrzených případů, minimálně 84 je z Brna.

Nejvíce případů z jižní Moravy je v Brně, a to podle posledních údajů 84. Poté následuje Břeclavsko a Znojemsko s 26 a Brněnsko s 20 nakaženými. Potvrzenou nákazu už mají všechny okresy Jihomoravského kraje, jako poslední přibylo Vyškovsko, které má aktuálně dva potvrzené nalažené.

Nejhojněji nakaženou věkovou skupinou na jihu Moravy jsou lidé mezi 25 a 34 rokem věku. Po nich následuje věková skupina 35 - 44, seniorů nad 75 let se na jižní Moravě nakazilo téměř nejméně - šest osob. Hygienici však evidují i jeden případ nákazy dítěte mezi pátým a devátým rokem věku.

Z krajů je na tom nejhůře Praha, kde se nachází celá čtvrtina potvrzených nakažených v Česku. Nemoc COVID-19 byla zjištěna u 816 lidí. Následuje Středočeský kraj s 396 nakaženými, Moravskoslezský s 302 a Olomoucký s 280 případy. Naopak nejmenší počet potvrzených nakažených mají v Pardubickém kraji, kde je zatím potvrzeno 80 případů.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo1 čtenářů

Foto Vít Hassan

Štítky koronavirus, brno, jižní morava, statistiky, nakažení

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.