úterý 20. října 2020 Vendelín

Deset nových případů za posledních 24 hodin. Jižní Morava hlásí 86 potvrzených případů nákazy koronavirem

V Jihomoravském kraji přibylo od nedělního večera deset potvrzených případů nákazy koronavirem. Ráno bylo nakažených 77, v neděli večer o jednoho méně, k dnešním 18:00 je to 86 nemocných. Vyplývá to ze stránek ministerstva zdravotnictví. Ve Fakultní nemocnici u svaté Anny v Brně zůstávají tři pacienti ve vážném stavu, uvedla mluvčí nemocnice Dana Lipovská. V České republice je 1236 nakažených. Z toho pětadevadesátiletý muž v Praze zemřel a sedm lidí se vyléčilo.

Stát určil svatoanenskou nemocnici pro péči o pacienty z celé Moravy, kteří jsou nakažení koronavirem a jejich stav je vážný. Nemocnice na to měla vyčleněno od minulého týdne 30 lůžek s plicním ventilátorem, dnes podle Lipovské přibylo dalších 13 lůžek s plicním ventilátorem.

Nakažení jsou na jižní Moravě v různých regionech. Nejvíce je jich v Brně - přes třicet lidí, více než deset lidí se nakazilo také na Brněnsku a Břeclavsku, kde se nakazil personál břeclavské nemocnice, případy má ale i Znojemsko nebo Blanensko. 

Zasažené jsou různé věkové kategorie od dětí přes dospívající a dospělé až po seniory. Testům se na jižní Moravě podrobilo více než 1000 lidí.

Mezi kraji má Jihomoravský kraj pátý nejvyšší počet pozitivních pacientů. Nejvíce je jich v Praze, následuje Středočeský kraj, Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo4 čtenářů

Autoři | Foto Vít Hassan

Štítky koronavirus, statistiky, opatření, počet nakažených, jižní morava

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.