pondělí 28. září 2020 Václav

Aktuální čísla. Na jižní Moravě je 71 potvrzených nakažených, v Brně přes 30. V celé republice 1047

V Jihomoravském kraji přibylo od sobotního večera pět případů nákazy koronavirem, má ho už 71 lidí. Vyplývá to ze stránek ministerstva zdravotnictví. Ve Fakultní nemocnici u svaté Anny v Brně zůstávají ve vážném stavu tři pacienti, uvedla mluvčí nemocnice Dana Lipovská. V celé zemi je 1047 případů nákazy, šest lidí se vyléčilo.

Nakažení jsou v kraji v různých regionech, a to v Brně, na Blanensku, Znojemsku, Hodonínsku a také na Břeclavsku. Krajská hygienická stanice v sobotu uvedla, že nejvíce lidí s prokázanou nákazou COVID-19 je v Brně, a to přes 30, dále na Brněnsku a Blanensku zhruba deset. Na Vyškovsku nebyl evidovaný žádný.

Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně je hlavní nemocnicí pro moravské pacienty, kteří budou kvůli nákaze koronavirem v těžkém stavu. Nemocnice na to má vyčleněno 30 lůžek s plicním ventilátorem. Nyní pečuje o tři pacienty s nemocí COVID-19 ve velmi vážném stavu, jsou napojeni na plicní ventilátor.

Mezi kraji má Jihomoravský kraj pátý nejvyšší počet s pozitivním případem. Nejvíce je jich v Praze (143), následuje Středočeský kraj (118), Moravskoslezský (79) a Olomoucký kraj (72). Nejméně případů ze všech krajů má Liberecký kraj (9) a Kraj Vysočina (9).

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo2 čtenářů

Autoři | Foto Vít Hassan

Štítky koronavirus, statistiky, opatření, počet nakažených, jižní morava

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.